Hamile miyim?

“Hamile miyim?” sorusunun cevabını almak hele ki bilim ve teknolojinin bu kadar ilerlediği günümüzde oldukça kolaylaştı.

Hamilelikte göz sağlığı

Hamilelikte göz sağlığı, gebeliğin vücutta meydana getirdiği fiziksel ve hormonal değişikliklerin de etkisi ile dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir.

İleri yaş gebeliği nedir?

Uzmanlar, gerek kariyer endişesi gerekse geç evlenmeden kaynaklı ileri yaş gebeliği durumlarının ciddi sağlık risklerine neden olduğunu belirtiyor.

Gebelik belirtileri

Uzmanlar, arada istisna da olsa çoğu kadında aynı şekilde kendini gösteren gebelik belirtileri hakkında önemli bilgiler verdi.

Hamileleri serinletecek öneriler

Uzmanlar, yaz sıcaklarına hamilelik nedeniyle vücut ısısının artması da eklenince çekilmez olan sıcaklar için hamileleri serinletecek önerilerde bulunuyor.

Hamilelik belirtileri

Birçok kadın gerek hisleriyle gerekse de tecrübe ile hamile olduğunu anlayabilse de bazı istisnalar hariç hamilelik belirtileri genelde aynıdır.

Amniyosentez nedir?

Amniyosentez, anne karnından ince bir iğne ile rahime girilerek bebeğin içinde bulunduğu sıvıdan (amniyon) örnek alınması işlemidir.

Hamilelik için ideal vücut ısısı

Bebek sahibi olmak isteyen annelerin hamile kalabilmeleri için vücut ısısının önemli bir etken olduğunu söyleyen uzmanlar, hamilelik için ideal vücut sıcaklık değerleri hakkında bilgiler veriyor.

Gebelikte kalsiyum tüketiminin önemi

Gebelikte kalsiyum tüketiminin önemi

Kalsiyumun vücutta çeşitli görevlerinin olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Nilüfer Hakarayan, hamilelik döneminde kalsiyum tüketiminin, annede kemik erimesi hastalığını önlemek, bebekte de sağlıklı kemik ve diş gelişimi için gerekli olduğunu belirtiyor.

Hamilelik egzersizleri bebek için de yararlı

Hamilelik egzersizleri bebek için de yararlı

Hamilelik döneminde egzersiz yapmanın anne için doğum öncesi ve sonrasında oldukça faydalı olduğunu belirten bilim adamları, bu egzersizlerin doğacak olan bebek için de yararlı olduğunu belirtiyor.

Hamilelikte kız bebek belirtileri

Hamilelikte kız bebek belirtileri

Yapılan araştırmalar, anne baba adaylarının en çok doğacak bebeklerinin cinsiyetini merak ettiğini ortaya çıkardı. Uzmanlar, görülen bazı belirtilere göre doğacak bebeğin cinsiyetinin tahmin edilebileceğini belirtiyor.