Hangi saatlerde yapılan spor daha çok zayıflatır?

Diyetler veya zayıflama programlarında yapılan en büyük hatalardan biri de sadece az yiyerek veya aç kalarak zayıflamaya çalışmaktır. Oysa sabah ve akşam saat 6-10 arası yapılan spor sağlıklı zayıflatır.

Belli oranda kilo verildikten sonra vücutta bir sarkma veya gevşeme olur. Bu durumda yapılması gereken ya özel bölgesel zayıflama ve sıkılaştırıcılar kullanmak ya da spor ve egzersiz yapmaktır. Ama bilinçsiz yapılan sporun yararından çok zararı olur.

Herhangi bir zayıflama programındaysanız spor yaparken önemli bir ipucu: Başlamadan 45 dakika önce L-Carnitine isimli preparatı alırsanız yağ dokusu olumlu etkilenir ve daha çok yağ yakarsınız.

Spor yaparken yağları en iyi yakacağınız zaman dilimi de sabah saat 06.00-10.00 veya akşam 18.00-22.00 arasıdır. Çünkü bu saatler Kapha’nın saatleridir, yani yağlanma eğiliminin en yoğun olduğu zaman dilimidir ve bu saatlerde hareket etmek ve hafif beslenmek, kiloya karşı koruyucudur.

Ayrıca sporu asla tok karnına yapmayın, çok aç da olmayın. Aşırı ağır spor yapmak da doğru değildir, fazla bedeni yorarsanız ve yeterince beslenmezseniz beden sadece yağ ve şeker değil protein ve kas dokusunu da yakmaya başlar ve dengeler bozulur.

Spor yapmadan önce yeterince gıda alınmadıysa, 1 bardak ılık light süt içmeniz doğru olur. Ayrıca spordan sonra, terlediyseniz 1 küçük şişe doğal maden sodası içerek kaybettiğiniz iyon ve mineralleri dengelersiniz.

“Hangi saatlerde yapılan spor daha çok zayıflatır?” için 6 cevap

  1. selam ben 2 senedir turkiye geldim , geldim gun 65 kiloo dum simdi 79 :( calismiyorum harkat siz kaldim ve yemek deisik lik oldu belki lutfen beni yardim ede bilir misiniz

  2. Benim fiziğim çok güzel bacaklarım,boyum v.b ama tek ve çok büyük bir sıkıntım var belimden ve göbeğimden bir türlü kurtulamıyorum bana yardım edin lütfen sizce ne yapmalıyım?

  3. benim kilom yerinde fakat sağlıklı yaşam için spor yapmak istıyorum. zayıflamak için spor yapamnlara akıl sır erdiremiyorum. Şismanlamasaydınız kardeşim o kadar

  4. Biri lütfen bana yardım etsin bu yorumumu okuyup da bana tavsiye vermeyen olmasın ne olur lütfen :/ 14 yalındayım boyun çok uzun değil ama iyi ortadan biraz daha uzunum yaşıtlarıma göre. fakat 62 kiloyum pisikolojim bozulcak diye korkuyorum Allah rızası için ne olur lütfen yardımcı olun

  5. az ye sabahları en az yarım saat egzersiz yap akşama doğru 1 saat yürüyüş yap zayıflarsın 3 ayda 10 kilo hatt daha fazlası verilir

  6. Az yedigimiz halde kilo veremiyorz Sporda yapıyoruz ama işe yaramiyo daha napalım yardm edin bize yaa :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek