Hormonlarınızı dengeleyin iş hayatında başarılı olun

Başarımızı etkileyen, olaylara bakış açımıza yön veren en önemli faktörlerden biri de hormonlardır. Serotonin ve endorfin hormonları, en etkili olanları. İş hayatımızda yarar sağlayacak bu hormonların, vücudumuzda salgılanma düzeyini dengelemek mümkün. Toplumsal roller, sorumluluklar ve fizyolojik yapı gereği, kadınlarda bu hormon düzeylerinin inişleri ve çıkışları daha çok görülüyor.

Öğle yemeğini ihmal etmeyin
Haftaya iyi başlamak için, ilk önce, ‘ruh halimizi’ belirleyen bu hormonları salgılatmak için ne yiyeceğimizi bilmeliyiz. Rahat bir haftaya başlamak ve hormon salgılarının alt yapısını oluşturmak için, pazar akşamları, özellikle kadınlar balık yemeli (Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri). Pazartesi günü mutluluk hormonu düzeyini artırmak için; güne 1 bardak süt ve 1 muz veya 1 bardak süt ve 2 tatlı kaşığı pekmezle başlayın. Bu, zihin ve beden aktivitenizi hızlandıracaktır. İşiniz ne kadar yoğun olursa olsun, öğle yemeğini atlamayın. Hafif de atıştırsanız, 1 kase yoğurt yemekte büyük yarar var.

Salı ve çarşamba ne yemeliyiz?
Yoğun temponun içinde kendinizi dinamik hissetmelisiniz. Sabahları 1 dilim ekmek, bir dilim beyaz peynir ve 1 bardak meyve suyu ile kahvaltı etmelisiniz. Öğlenleri; sebze, et, yoğurt ile karışık bir beslenme uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek