Huzurlu evlilik için tavsiyeler

Evlilik terapistleri ve ilişki uzmanları, ömür boyu mutlu bir evlilik için kadınların, düşmemeleri gereken hatalar olduğunu, bu hatalardan uzak durarak evliliklerini huzurlu sürdürebileceklerini belirtiyor. İşte mutlu evlilik için uzman tavsiyeleri…

Erkekler konuşmayı sevmez

Biraz suskun olan kocanızın sürekli üzerine gitmeniz, ısrarla her şeyin yolunda olup olmadığını sormanız, ters tepkiye yol açar. Uzmanlar, erkeklerin, kadınlar kadar çok konuşmayı sevmediğine ve konuşmak için zorlandıklarında bir hayli sinirlendiklerine dikkat çekiyor.

İstekleri abartmayın

Erkeklerin cömert davranmayı sevdiğini ifade eden uzmanlar, “Bırakın, içlerinden gelerek bunu yapsınlar. Kocanızdan sürekli bir şeyler isteyerek, onu bunaltmayın” diyor.

Duygularınıza hakim olun

Partneriniz sizden taş gibi duygusuz olmanızı beklemiyor, yeter ki tartışmalar sırasında duygularınıza hakim olup bir yetişkin gibi konuşun. Erkekler, gözyaşlarından etkilenir ve bir kadını ağlatmak istemez.

Arkasından konuşmayın

Arkadaşlarınıza anlattığınız şeyler konusunda çok dikkatli olmanız gerekiyor. Siz unutabilirsiniz veya affedebilirsiniz ama, arkadaşlarınız size yapılan haksızlıkları kolay unutmazlar. Anlattıklarınız olumsuz olmasa da, kocanızla ilgili olan bütün sırlarınızı ortaya dökmekten kaçınmalısınız.

“Huzurlu evlilik için tavsiyeler” için 2 cevap

  1. Ellerinize sağlık kalemlerinize sağlık ilk kez bu kadar inanın kelime bulamıyorum. Muhteşem bir site, başarılarınızın devamını dilerim. Saygılarımla.

  2. merhabalar size sorum olucak : Ben sevglmi aldattım affetti ama bunu sürekli gündeme getirip duruyor güzel gidiyordu ilşkmz yeni yıldan sonra biran da değişti diyorki geçerli sebep de diyor devam etmesi için diyor bende bulcam dedm ama bulamıyorum bende sizden destek almaya karr verdm bu konuda yardm edeblrsenz çk svncem sebep konusunda ltfen en yakn zmnda dönersnz memnun olrm çk sevnrm ben sevglmi çk svyrum ve tövbe ettm o işlre br kre oldu oda şeytana uydm ;( şmdi çk pişmanm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek