İlişkinize farklı heyecanlar katın

Aşk, ilk başlarda bilinmeyene doğru bir yolculuk gibidir. Ancak, zamanla bilinmeyenler yerini alışkanlıklara bırakır. Bu da ilişkinin rutinleşmesine yol açar. Peki, aşkınızı rutinleşmekten kurtarmak için neler yapmalısınız? İşte birkaç öneri…

Her derdin ilacı zaman, aşkınızın ilk günkü büyüsünü yitirmesine neden olabilir. İşte o anda yapmanız gereken, ilişkinize farklı heyecanlar katmak.

Eski duygularınız…

Evliyseniz, tekrar evli değilmiş gibi davranın. Sanki birbirinizi yeni tanımaya başlıyormuşsunuz gibi düşünün! Eski fotoğraflara bakın ve eskiden dolaştığınız yerlere gidin.

Amaçlar…

İlişkinin başlarında birçok ortak amaç olur. Fakat zaman geçtikçe bütün hayaller gerçekleşir ve geriye rutinlik kalır. Uzmanlar, birlikte spora başlayan çiftlerin birbirlerini tekrar tanımaya başladıklarını ifade ediyor. Bunun nedeni de çiftlerin ilişkilerine baskı yapan negatif enerjinin sporla yok olması.

Yer değiştirin

Uzun süre birlikte olan çiftlerin bir başka sorunu da alışkanlıklardır. Alışkanlıklardan kurtulmak için sevgilinizle yer değiştirebilirsiniz! Masanın diğer ucuna oturabilir, yatağın diğer tarafına yatabilirsiniz.

Ufak engeller çıkartın

İlişkinin başlarında, insanlar her engeli aşmaya çalışır. İlişkinin tekrar eskisi gibi olması için sevgilinizin önüne ufak çapta bazı engeller çıkartın! Böylece, sevgiliniz tekrar mücadele etmeye başlayacak.

İçinizden geldiği gibi…

Uzmanlar, hiç kimsenin göründüğü kadar normal olmadığını ve herkesin içinde delilik olduğunu vurguluyor. Siz de hayal gücünüzü bırakın delirsin! Bunun en basit örneği, sevgilinizle birlikte çocuk olun! Akşam üstü parka gidin ve çocuklar gibi eğlenin! Ayrıca, yaptığınız hatalara gülün… Kısacası, içinizden geldiği gibi davranın!

Maceraya atılın

Birçok araştırmanın sonucunda, tehlikeli bir olay atlatan çiftlerin daha uzun süre aşk yaşadıklarını ortaya çıkartıldı. Bunun nedeni, heyecan verici olaylarda hormonların da deliye dönmesi! Bu nedenle, örneğin dağcılık eğitimi alabilirsiniz.

“İlişkinize farklı heyecanlar katın” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek