İstenmeyen tüylerden lazerle kurtulun

Yaklaşan yaz aylarıyla birlikte kadınların en büyük kâbusu olan tüylerden kurtulmak için birçok tedavide uygulanan lazer yöntemi kullanılıyor. İşte tedavide dikkat edilmesi gereken önemli noktalar…

Tıpta 40 yılı aşkın bir süredir kullanılan lazerden, bugün göz ameliyatlarından diş dolgusuna kadar birçok alanda faydalanılmaktadır. Doğru vakalarda, doğru dozajla kullanılan lazer, son derece güvenlidir.

Lazer nasıl epilasyon yapar?

Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışığı, kıl kökünde yoğunlaşıp 1 saniye süreyle büyük bir ısı oluşturur. Dokuya zarar vermeden kökü, besleyici damarlarını ve çıkmayı bekleyen, üreme özelliğine sahip çekirdek hücreleri tahrip eder. Birkaç seans sonunda, bölge tüylerden arındırılır.

Lazerin geleneksel yöntemlere üstünlüğü nedir?

Etkisi (sonucu) açısından, başka bir yöntemle kıyaslanamayacak kadar güçlü olduğu kanıtlanmıştır. Acısızdır. Uygulamada, en hassas kişilerce bile küçük bir fiske vuruşu gibi algılanabilir. Dudak üstü 2-3 dakika, her 2 koltuk altı 10-15 dakikada temizlenir. Önce veya sonra banyo, makyaj, parfüm, vs. uygulanabilir.

Birden fazla seansın mantığı nedir, kaç seans gereklidir?

Kılların, doğum, gelişme ve ölüm gibi yaşam evreleri vardır ve tümü farklı evrelerde bulunur. Kılın lazere en duyarlı evresini bulabilmek için, lazer uygulamasının tekrarlanması gereklidir. Seans sayısı kişiye ve aynı kişide çeşitli bölgelere özel olmakla birlikte, ortalama 5-6 seans sorunu kökünden çözümlemeye yeterli olur.

Seans aralıkları nasıl olmalıdır?

Seans araları yüzde 4 hafta, vücutta 8-16 haftaya uzayabilir. Hastanın ihtiyaç duyduğu aralarla yinelenir ve aralar tedavi ilerledikçe uzar. Koltuk altında 3 seans 2’şer ay arayla epilasyon yapılan bir hasta, sonraki 4-5 ay uygulama gereksinimi duymayabilir.

Yaz aylarında lazer epilasyon uygulaması yapılabilir mi?

Evet, güneş koruyucuları kullanıldığı sürece, yazın lazer epilasyon uygulamasının hiçbir sakıncası yoktur.

“İstenmeyen tüylerden lazerle kurtulun” için bir cevap

  1. ewt ben bu sorundan kurtulmak istiyorum ama kafamda soru işareti var bu 1 sene sonra yine çıkma durumu olabilirmi bi garantisi varmı acaba?ben bu tedaviyi olmak istiyorum ama yine olursa düşüncelerim varbeni dinlediginiz için teşekkir ederim
    cevabınızı hemen beklerim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek