İstikrarsız rejim yapanlara müjde!

Tekrar tekrar kilo alıp vermenin sağlığa düşünüldüğü kadar zarar vermediği belirtildi. ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü uzmanları, Amerikan Tıp Derneği Dergisi’nin son sayısında yayımlanan raporlarında, son 30 yıl boyunca insanlar ve hayvanlar üzerinde şişmanlıkla ilgili araştırmaları incelediklerini belirterek “Kilo değişikliklerinin, vücuda, enerji tüketimine zararı olduğuna, kalp – damar hastalıkları için risk faktörü oluşturduğuna dair ikna edici delil bulunmadığını” söylediler.

Uzmanlar, “Halen var olan delillerin, çok şişman hastalarda ılımlı kilo kayıplarının sağlayacağı potansiyel yararlardan vazgeçmek için yeterli olmadığını” belirttiler.

Şişmanlıkla bağlantı kurulan hastalıkların kalp, yüksek tansiyon, şeker ve bazı kanser türleri olduğunu hatırlatan uzmanlar, bugüne kadar gerçekleştirilmiş araştırmaların, üst üste yapılan rejimlerin etkilerini belirlemekten uzak olduğunu kaydettiler.

ABD’de kadınların yüzde 40’ının, erkeklerin de yüzde 25’inin en az bir defa rejim yaptığı kaydediliyor.

Uzmanlar, üst üste rejim yaparak tekrar tekrar kilo alıp vermeyi savunmadıklarını, ancak şişmanların da kilo kaybetme çabalarına son vermek için bu tür rejimlerin etkilerini bahane etmemeleri gerektiğini kaydettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek