Kadın plastik cerrah daha çok tercih ediliyor

Uzmanlar, dünyanın her yerinde kadın plastik cerrahların erkek cerrahlara göre daha çok tercih edildiğini belirlediklerini söyledi.

ABD’deki Mayo Clinic Plastik Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Craig Johnson, Selçuk Üniversitesi ve Mayo Clinic işbirliğiyle düzenlenen eğitimlere katılmak için geldiği Konya’da yaptığı açıklamada, genç doktorların teşvik edilmesi için eğitimler yaptıklarını ve cerrahları yönlendirdiklerini söyledi.

Eğitimlerle bilgi aktarımı ve deneysel çalışmaları artırmayı amaçladıklarını ifade eden Johnson, “Konya’dan asistan arkadaşlarımız Mayo Clinic’e geliyor ve orada çalışmalarını yürütüyorlar. Böylece ikili ilişkilerimiz daha da gelişiyor ve iyi seviyelere geliyor” dedi.

“Türk plastik cerrahisi çok iyi düzeyde”

Türkiye’de plastik cerrahinin çok iyi düzeyde olduğunu dile getiren Johnson, Türk plastik cerrahların dünyada ses getiren önemli çalışmalara imza attıklarını bildirdi.

Türkiye’deki çalışmaları yakından takip ettiğini anlatan Johnson, şunları kaydetti:

“Türkiye’deki tüm gelişmeleri özellikle el replantasyonu çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Türkiye plastik cerrahide, estetik cerrahide ve onarım cerrahisinde oldukça iyi seviyelerde. Burada yapılan çalışmalar dünyada ses getiriyor.”

Plastik cerrahide kadın cerrahlar daha çok tutuluyor

Türk ve Amerikan plastik cerrahi sistemleri arasında bilgi paylaşımı ve deneysel çalışmaların yapıldığını vurgulayan Johnson, plastik cerrahide özellikle kadın cerrahların erkek cerrahlara göre daha çok tercih edildiğini söyledi.

Özellikle meme kanseri sonucu göğsü alınacak hastaların ikna edilmesinde kadın cerrahların daha etkili olduğunu dile getiren Johnson, kadınların olaya bakışlarının çok farklı olduğunu, kadınların daha hassas düşündüklerini vurguladı.

Kadın cerrahların erkeklere göre daha çok duygularını kullandıklarını ve özellikle göğsü alınacak olan hastaları ikna konusunda çok etkili olduklarını anlatan Johnson, şöyle devam etti:

“Çoğu hastalar kadın plastik cerrahları tercih ediyorlar. Hassas olan hastalar özellikle bayan doktora yöneliyorlar. Sadece Türkiye’de ya da başka bir yerde değil, dünyanın her yerinde kadın cerrah daha çok tercih ediliyor. Bu nedenle kadınların plastik cerrahisine teşvik edilmesi gerekiyor. Öğrencilerimize bu konularda eğitimler vererek ve örnekler göstererek teşvik etmeye çalışıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek