Kadınlar ve erkekler arasındaki farklar

Erkeklerin kalbi daha büyüktür. Kadınlar erkeklerden uzun yaşar. Erkeklerin tansiyonu her zaman kadınlardan yüksektir. Kadınlar erkeklere göre iyi yüzer. İşte kadınlar ile erkekler arasındaki hayrete düşürecek farklar…
Erkeklerle kadınlar arasındaki farkları merak ettiniz mi? İşte araştırmacıları bile hayretler içinde bırakan kadın ve erkek arasındaki farklar…

Ergenlik sivilcesi
Erkeklerin sivilce sorunu daha fazladır. Bu da daha çok testosteron hormonundan kaynaklanmaktadır.

Vücut kokusu
Erkeklerin vücut kokusu kadınlardan daha güçlüdür.

Spor
Spor konusunda erkekler kadınlardan daha hızlıdır ancak kadınlar daha dayanıklıdırlar.

Saldırganlık
Erkekler kadınlardan daha saldırgan olup bedensel güç kullanımına daha eğilimlidirler. Bunun açıklaması da testosterona bağlanmaktadır. Buna karşılık kadınlar kelimelerle saldırır ve savaşırlar.

AIDS
Her dört AIDS hastasından sadece biri kadındır. Nedeni ise, kadınların baskın olan X kromozomundan iki tane taşımasıdır. Çünkü bir sağlıklı, bir hasta gene sahip olsalar bile sağlıklı gen hasta gene baskın çıkar ve hasta değil taşıyıcı olurlar.

Yüzme yeteneği
Kadınlar derilerinin altındaki yağ tabakası nedeniyle erkeklerden daha iyi yüzerler.

Yaş dönümü
Kadınlar menopoz döneminde ateş basması, uykusuzluk, şişmanlama, gece terlemeleri ve vajina kuruluğu gibi belirtiler yaşarlar. Erkekler ise, andropoz denen yaş döneminde hemen hemen hiçbir bedensel belirti yaşamazlar.

Su
Erkek vücudunun yüzde 70’i sudan ibarettir. Kadın vücudundaki su oranı ise yüzde 60’dır.

Duyu organları
Kadınların işitme ve koklama duyuları güçlüdür. Buna karşılık erkekler ışığa karşı hassastır ve ayrıntıları çok iyi seçerler.

Yağ
Erkeklerde kadınlarınkinin yarısı kadar yağ dokusu vardır. Kadınlarda yağ dokusu vücudun yüzde 27’sini oluştururken, bu değer erkek1lerde yüzde 15’tir. Kadın vücudunda erkeklerden 3,5 kg daha fazla yağ vardır. Yağ, erkeklerde karın bölgesinde toplanırken kadınlarda daha çok kalça, baldır ve göbekte yoğunlaşır.

Hastalıklar
Erkekler hayatları boyunca kadınlardan ortalama 40 gün daha az hastalanırlar.

Dirsek
Kadınlar erkeklere kıyasla kollarını dirsekten 6 derece daha fazla açabilirler.

Saçlar
Kadınların saçları daha sık ve daha dirençlidir. Saç kökleri iki milim daha derinde olduğu için erkeğinki kadar çabuk dökülmez.

Deri
Erkeklerin toplam 1,8 metrekare, kadınların 1,6 metrekare derileri vardır. Kadının derisi daha hassastır. Erkekte ter bezleri ve deri altı yağ bezleri daha fazla olduğundan derisi yağlıdır ve daha çok terler.

Akciğerler
Erkeklerin akciğerleri kadınlarınkinden yüzde 50 daha geniş hacme sahiptir.

Beyin
Erkek beyni yüzde 14 daha ağırdır. Buna karşılık kadınların beyinlerinin iki yarım küresi arasındaki iletişim daha iyidir.

Dölleyebilme yeteneği
Erkekler ileri yaşa kadar, kadınlar ise menopoza (yaklaşık 50 yaş civarı) kadar dölleyebilme ve döllenebilme yeteneğine sahiptir. Erkeklerde sıcaklığın artışıyla dölleyebilme yeteneği azalır.

Safrakesesi taşı
Kadınların yüzde 20’sinde, erkeklerin ise yüzde 8’inde safrakesesi taşı oluşur.

Kalp atışı
Erkeklerin kalbi daha büyüktür. Dakikada ortalama 72 kez atar. Kadınların kalbi ise dakikada 80 defa çarpar.

Yaşam süresi
Erkeklerin ortalama ömrü 71,5 yıl, kadınların 78 yıldır.

Solunum
Erkekler dakikada ortalama 16 kez soluk alıp verir. Kadınlar ise dakikada 20-22 kez soluk alıp verir.

Yaşlanmak
Erkekler kadınlardan daha hızlı yaşlanırlar. 55 yaşındaki bir kadın bedensel gücünün yüzde 90’ına sahiptir. Oysa aynı yaştaki bir erkek gücünün sadece yüzde 70’ini kullanabilir. 35 yaşındaki bir erkeğin damar sistemi, 50 yaşındaki bir kadının damar sistemine eşdeğerdir. Buna karşılık kadında sadece cilt daha ince olduğundan çabuk yaşlanıp kırışır. Kadınlar yaşlanma olayını psikolojik olarak erkeklerden çok daha kolay kabullenirler. Erkekler ise yaşlılığı kolay kabullenmez.

Kan
Erkekler kan konusunda da kadınlara fark atıyor. Erkeklerin vücudunda 4,5 litre, kadınların vücudunda ise 3.6 litre kan vardır. Erkek kanı, kadın kanına göre daha koyu kıvamlıdır ve bir damlasında 1 milyon tane kan hücresi vardır. Toplam olarak erkeklerde 1 santimetreküp kanda 5 milyon alyuvar vardır, bu da kadınlara kıyasla yüzde yirmi fazlalık demektir. Erkeklerin tansiyonu da kadınlardan yüksektir. Erkeklerin tansiyonu 14’e 8 iken, bu değer kadınlarda 13’e 8’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek