Kadınların beklentileri giderek artıyor

Çağımızın kadını hayata o kadar sıkı sarılmış ki, onu kontrolü altında tutmak istiyor. Tutamayınca da kendisini çok kötü hissediyor. Kadınların beklentileri ne kadar yüksek olursa, uğradıkları hayal kırıklığı da o kadar büyük oluyor.Aşk, aile, iş, arkadaşlık gibi konularda beklentileri fazlasıyla uç noktalarda olan 21. yüzyıl kadını, hayallerine ulaşamadığı zamanlarda büyük yıkımlara uğruyor.

Dilerseniz, kadın yaşamındaki beklentilere ve başarısızlıklara bir göz atalım. Bakalım, kadınlar hayatta ne umuyor ve ne buluyor!

Aşk

Bir kadının hayat karşısında yenilme ihtimalinin en yüksek olduğu alanlardan biri. Çünkü beklentilerin gerçekleşmesi sadece performansa değil karşımızdakinin inisiyatifine de bağlı. Kadınlar aşk hayatında sevgi, şefkat, saygı, mutlu bir cinsel yaşam, ve daimi heyecan bekliyor. Ancak hepsinin gerçekleşmesi ihtimali o kadar düşük ki, aşkta beklentilerinin karşılığını asla tam olarak alamıyor.

Arkadaşlık

Kadınlar, olabilecek en iyi dostlara sahip olmak istiyor. Anlayışlı, dürüst, sadık, ağzı sıkı, her an yanlarında olan… Eh, bu kadar beklentinin sonunda kadınların arkadan vurulmaları kaçınılmaz. Her kadın mutlaka bir arkadaşı tarafından hayal kırıklığına uğratılmış ve o arkadaşını bunca zamandır nasıl olup da tanıyamadığını kendisine sormuştur.

İş

Kadınlar kariyerlerinde olabilecek en üst seviyeye gelmeyi, çabalarının takdir görmesini ister. Bazı kadınların bu beklentisi gerçekleşiyor, kimisi de o kadar uğraşmasına rağmen asla kendisini görmek istediği pozisyonda göremiyor. Böylece olunca da büyük bir yıkım içine giren kadınlar uzun süre kendine gelemiyor.

Aile

Her ne kadar modern çağın kadınları bağımsızlığını ilan etmiş olsa da, en büyük hayalleri beyaz atlı prensiyle evlenip çocuk doğurmak. Ancak bu beklentisini yerine getiren kadın ailesiyle kuvvet bulsa da bu da ona yetmiyor. Çünkü, modern kadın için iş kimi zaman ön plana geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek