Kalıcı bronzluğun püf noktaları

Ne kadar hızlı bronzlaşırsanız, teninizin rengi o kadar çabuk açılır. Bu durum özellikle güneş yanıkları için geçerli. Yazın kavurucu sıcaklarında gölgede güneşlenmeyi tercih edenlerdenseniz, şanslısınız. Kalıcı bronzluğun tadını çıkarabilirsiniz.

Deniz, kum ve özellikle güneş; yaz aylarının vazgeçilmez üçlüsüyle hem bedenimiz hem de ruhumuz dinleniyor. Ama cildimiz ve saçlarımız çok yıpranıyor. Oysa basit çözümlerle güzelliğinizi koruyabilirsiniz.

Bronz bir ten ve güneşten açılmış saçlar belki güzel olabilir, ama yine de sağlıklı olup olmadıkları tartışılır. Güneş ve denizin yarattığı olumsuz etkilerden kurtulmak ve ‘canlı’ bir güzelliğe kavuşmak elinizde.

Güneş sonrası kremler, nemlendirici ve cildi dinlendirici içeriklerinin yanı sıra, bronzluğu koruyucu maddeler de içerir. Bu tür ürünleri zamanında tüketmeli, bir sonraki yaza kadar saklamamalısınız.

Peki, bronzluğunu yitirmeye başlayanlar ne yapmalı?

İşe öncelikle cildinizi nemlendirmekle başlayın. Eğer soyulmaya başladıysanız, ölü deriyi atmak için hafif bir peeling uygulayabilirsiniz.

Neler kullanabilirsiniz?
Bronzlaştırıcı ürünler, güneşin cildinize kazandırdığı rengi pekiştirir ve kalıcı olmasını sağlar. Kremi cildinize sürerken vücudunuzun her yerine eşit miktarda dağıtın. Aksi takdirde vücudunuzun bazı bölgeleri koyu, bazı bölgeleri açık renk kalır.

Yapmamanız gerekenler
Çok sıcak su ile duş almayın. Sıcak su cildinizin kabarmasına ve nem kaybetmesine neden olur. Duştan sonra cildinizi yavaş ve nazik bir şekilde kurulamaya özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek