Kanser tedavisinde makro biyotik gıda rejimi

Yapılan araştırmalarla makro biyotik gıda rejiminin kanser tedavisinde çok etkili olduğunun, bu rejimi uygulayan hastaların iyileştikleri ve sağlıklı kimselerin de kanser olmadıklarının tespit edildiği belirtild.

Tavsiye edilen makro biyotik gıda rejimine göre şunlara dikkat edilmesi gerekiyor:

– Bir günlük gıdanın, yüzde 60’ı buğday, arpa, mısır, darı, esmer pirinç veya çavdar unundan yapılmış gıdalardan seçilir, yüzde 23-25’i hayvan gübresiyle gübrelenmiş bahçelerden toplanmış taze ve olgun meyvelerden, patates, patlıcan, ıspanak, veya domatesten seçilir, yüzde 5-10’u tahıl veya sebze çorbalarından seçilir, yüzde 10-15’i deniz ürünleri arasından veya soya fasulyesi, taze fasulye, kırmızı pancar veya şalgamdan seçilir.

– Haftada bir kere beyaz etli balık yenebilir. Ancak her hafta pişirme şeklini değiştirmek gerekir.

– Haftada 2 kere de fazla şekeri olmayan meyveler yenebilir. Çay içilebilir. Bu gıda rejimi hiç aksatılmadan uygulanmalıdır.

– Aşağıdaki yiyecek ve içecekler ise yasaktır:
Beyaz unla yapılmış ekmek, pasta gibi besinler, beyaz pirinç, tavuk, peynir, yumurta, konserveler, dondurulmuş yiyecekler, şeker, üzüm, şekerli meyve suları, olgunlaşmış meyve ve sebzeler, kuru fasulye, ve kuru bezelye, mercimek, mantar, pekmez, bulama, çikolata, kakao, gazoz dahil bütün meşrubatlar, ve alkollü içecekler, turşu, sirke, hardal, sofra tuzu, bayat yiyecekler, sığır eti.

“Kanser tedavisinde makro biyotik gıda rejimi” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek