Kanser’e karşı doğal yollarla korunun

Kanser; anormal vücut hücrelerinin başıboş kontrolsüz bir şekide üremeleri ile meydana gelen bir çeşit hastalıktır. Başka bir deyişle vücutta meydana gelen kötü tümörlere kanser denir. kanser hücreleri, ya etraftaki dokuları istila ederek ya da ak veya kırmızı kan damarları ile vücudun diğer taraflarına yayılır.

Buna metastaz (yavrulama) denir. kanserin esas nedenini bilinmemekle beraber, hava kirliliği, ve sigaranın kansere zemin hazırlayıcı oldukları ileri sürülmektedir.

Meyve, sebze, domates, tıbbi nergis, kadın tuzluğu bitkisi, ısırgan otu, soya filizi gibi besinlerin, içerdikleri çeşitli maddeler nedeniyle kanser oluşumunu engellediği bildirildi.

Kanseri önleyen bazı bitkiler şunlardır:

Isırgan otu: Bağışıklık sistemini güçlendirip tümörün öldürülmesine yardımcı oluyor. Prostat ve bağırsak kanserinin oluşmasına engel oluyor.

Domates: Prostat kanserinin tedavisinde etkili kullanılırken oluşumunu da önlüyor.

Tıbbi nergis: Gribal enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemini güçlendiriyor. HIV’e (AIDS virüsü) karşı vücut direncini artırıyor. Kanser tedavisinde etkileri üzerine araştırmalar sürdürülüyor.

Kadın tuzluğu bitkisi: Orta Anadolu’da yaygın görülen bitkinin meme, bağırsak, akciğer, rahim kanserlerine karşı önleyici ve tedavi edici özellikleri var.

Soya filizi: İçerdiği bitkisel hormonlar nedeniyle meme, rahim ve prostat kanserlerinin tedavisinde kullanılıyor. Bebe aspirininin kanser tedavisinde kullanılabildiği, Aspirin’in bir başka çeşidi olan Coraspirin’in de kanserin neden olduğu ağrıların giderilmesinde etkili olduğu ispatlanmıştır.

Makro-biyotik gıda rejimi: Bir günlük gıdanın, %60’ı buğday, arpa, mısır, darı, esmer pirinç veya çavdar unundan yapılmış gıdalardan seçilir. %23-25’i hayvan gübresiyle gübrelenmiş bahçelerden toplanmış taze ve olgun meyvelerden, patates, patlıcan, ıspanak, veya domatesten seçilir. %5-10’u tahıl veya sebze çorbalarından seçilir. %10-15’I deniz ürünleri arasından veya soya fasulyesi, taze fasulye, kırmızı pancar veya şalgamdan seçilir.

Haftada bir kere beyaz etli balık yenebilir. Ancak her hafta pişirme şeklini değiştirmek gerekir. Haftada iki kere de fazla şekeri olmayan meyveler yenebilir.

Çay içilebilir. Aşağıdaki yiyecek ve içecekler de yasaktır.

Beyaz unla yapılmış ekmek, pasta gibi şeyler, beyaz pirinç, tavuk, peynir, yumurta, konserveler, dondurulmuş yiyecekler, şeker, üzüm, şekerli meyve suları, olgunlaşmış meyve ve sebzeler, kuru fasulye, ve kuru bezelye, mercimek, mantar, pekmez, bulama, çikolata, kakao, gazoz dahil bütün meşrubatlar, ve alkollü içecekler, turşu, sirke, hardal, sofra tuzu, bayat yiyecekler, sığır eti. Yukarıda anlatılan gıda rejimi hiç aksatılmadan uygulanmalıdır.

“Kanser’e karşı doğal yollarla korunun” için bir cevap

  1. selam ben 2005 den beri hiv pozitif hastasıyım.2010 nisan ayında bitkisel tedaviye başladım.2009 kasım hiv rna 150000 di üç aylık tedaviden sonra rna146 ya düştü bu hastalıktan kurtulabilirmiyim çok umutlandım cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek