Keratakonus hastalığına güvenli lazer tedavisi

Görmeyi ciddi şekilde tehdit eden Keratokonus hastalığı, diğer yöntemlere göre çok daha güvenli olan Femtosecond Lazer yöntemi kullanılarak başarılı bir şekilde tedavi edilebiliyor.

Korneaya uygulanan her türlü cerrahide yeni bir çığır açacak lazer cihazı, geliştirildi. Heidelberg Üniversitesi ve İstanbul Cerrahi Hastanesi’nde Opr. Dr. Sinan Göker’in katkılarıyla daha da geliştirilen bu teknoloji şu anda tüm Avrupa’da FemTec (Perfect Vision) adı altında göz cerrahlarının kullanımına sunuldu.

Hassas lazer işbaşında

“Femtosecond” adlı bu yeni lazer, miyop ve hipermetropi tedavilerini çok daha güvenli, komplikasyondan uzak ve daha başarılı bir hale getiriyor.

LASIK tedavisinde, konneadan kapak kaldırma işlemi, mikrokeratom denilen cerrahi bir alet ve bıçak yardımıyla yapılıyor.

Femtosecond lazerde ise bıçak olmadan, aynı işlem sadece lazerle, çok daha güvenli, çok daha hassas bir şekilde yapılabilmektedir. Böylece başından sonuna kadar tüm tedavi, Femtosecond lazerle başlayıp Excimer Lazer ile bitirilmektedir.

Daha başarılı tedavi

Aynı lazerle, daha önce lazer yapılamayan Keratokonus hastalığında, halka takma işlemi, çok daha güvenli ve başarılı olarak yapılabilmektedir.

Fentosecond lazer, yakın gelecekte, tüm göz bozukluklarında LASIK cerrahisinde kullanılacaktır. Keratoma (eskiden kullanılan cerrahi alet) göre çok daha hassas ve güvenli olduğundan, LASIK cerrahisinde hızla yerini almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek