Kilolarınızdan doğal diyetlerle kurtulun

Uzmanlar, kilo sorunu yaşayan hanımların doğal bitkilerle desteklenen diyetlerle kilolarınızdan kurtulabileceklerini söylüyor. Özellikle mide ve bağırsak sistemini temizleyen bitkilerle metabolizmayı hızlandırmak mümkün.

Kilo vermek üzere rejim yapıyorsanız, bu rejimi idrar söktürücü, kan temizleyici, kan dolaşımını hızlandırıcı, vücudun su tutmasını önleyici ve vücuttaki toksinleri temizleyici bitkilerle desteklemenizde yarar var.

Kilo vermede faydalı bitkisel ürünleri ve bunların diğer faydalarını Prof. Dr. Ziya Mocan anlattı:

“Bitkisel ürün olarak, önce ülkemizde de yetiştirilen yeşil çaydan bahsedelim. Yeşil çayın siyah çaydan farkı şudur; çaylar toplandıktan sonra fabrikalar gidiyor, orada bir takım işlemlere tabi tutuluyor. Fermentasyona uğruyor. Çay bu esnada, bazı kimyasallarla temas ediyor. Bu fermentasyon sırasından polifenol denilen maddeler parçalanıyor ve çayın antioksidan etkisi, yani kanserden koruyucu etkisi azalıyor. Bundan dolayı yeşil çaydaki koruyucu etki daha fazla.”

Zayıflamada yardımcı bitkisel kür

– 10 gr erik (meyvesi)
– 15 gr adaçayı yaprağı
– 1 baş enginar
– 10 gr papatya (çiçeği)
– 5 gr lavanta çiçeği
– 20 gr funda yaprağı

Bitkiler bir arada 1 litre suda kaynatılır (veya demlenir). Süzülür. Yemeklerden önce bir su bardağı olmak üzere günde 3 bardak içilir.

Ödeme karşı bitkisel kür

– 20 gr akhuş ağacı yaprağı
– 15 gr ıhlamur çiçeği
– 30 gr melekotu kökü (toz)

Bitkiler 1 litre suya atılır, 5 dakika süreyle kaynatıldıktan sonra süzülür. Bu çay sıcak olarak, öğünlerde olmak üzere günde 3 kez içilebilir.

İdrar söktürücü bitkisel kür

– 20 gr hindiba yaprağı
– 30 gr rezene
– 200 gr su

Rezene ve hindiba yaprağı ile 200 gram suda demlenip günde 3 bardak içilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek