Kışa enerjik girmek elinizde

Vücudunuzu kışa hazırlamak ve hastalıklardan korunmak için beslenme planları yapmanız gerekir. Cilt ve saç bakımınız için ise bitkisel reçeteler uygulayabilirsiniz. İşte bronzluğunuzu evde hazırlayacağınız basit reçetelerle koruyup kışa girerken enerji toplamanın yolları…

Yaz aylarının kumu, güneşi vücut için sağlık kaynağı. Ancak güneşin zararlı ışınları, cilt üzerinde ve saçlarda olumsuz etkiler yapıyor. Bunları doğal yollarla yok edebilirsiniz.

Yaz boyu edindiğiniz bronz görünümünüzü, evde hazırlayabileceğiniz kolay reçetelerle ve biraz da kozmetik yardımıyla, kışa kadar koruyabilirsiniz. Bronzluk, cildin bir tür savunma mekanizmasıdır. Güneşi gören cilt pigmentleri, onun kendine vereceği herhangi bir zarara karşı rengini koyulaştırıyor ve kalınlaştırıyor.

Aslında bronzlaşmak pek de iyi bir şey değil ama yine de vazgeçilmez. Bronzluğu korumak için vücudu ve yüzü her zaman nemli tutmak gerekiyor. Zira vücuttaki dokular suyu tutar, böylelikle cilt elastikiyet kazanır. Evde hazırlayabileceğiniz şok etkili maskelerle, vücudunuza ihtiyacı olan nemi kısa sürede kazandırabilirsiniz.

Vücudunuzu ve yüzünüzü nemlendirin
Yüzünüzü zeytinyağlı bir sabun veya sabun içermeyen bir yıkama jeliyle yıkadıktan sonra, bol sıcak suyla durulayın. Kurulamadan, mısır özü veya saf zeytinyağını çok ince bir tabaka halinde yüzünüze sürün. 15-20 dakika sonra, bir kağıt mendille yüzünüzün üstünden geçerek kalıntıları temizleyin.

Vücut için besleyici bir banyo alabilirsiniz. Ilık suyla dolduracağınız küvete 1 litre süt, 1 fincan bal ve 1 fincan tuz koyun. Erimesini bekleyin ve yarım saat kadar küvette uzanın. Durulandıktan sonra, içeriğinde A, E, C vitamini bulunan, jojobalı ya da havuç yağlı bir krem sürün. Bu kürü haftada 1 kez tekrarlayın.

Çay ve havuçla doğal bronzluk…
Bronzluğu kalıcılaştırmada çay ve havucun etkileri tartışılmaz. Demlediğiniz siyah çayı, bir pamuk yardımıyla yüz ve vücudunuza sürün. Kuruduktan sonra yıkayın. Bunu her gün yapmayı alışkanlık haline getirin. Göreceksiniz, cildiniz her geçen gün daha da koyulaşacak.

Bronzluğu korumada diğer bir etkili besin ise havuç. İki ya da üç çiğ havucu mikserde lapa haline getirin. Elde ettiğiniz lapayı yüzünüze bir fırça yardımıyla uygulayın. On dakika sonra yıkayın. Sabah, akşam olmak üzere günde iki kez yapacağınız uygulama cildinizi koyulaştıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek