Kolay hamile kalmak için bitkisel kürler

Hamile kalmak isteyen birçok bayanın aklına ilk gelen soru “Nasıl kolay hamile kalabilirim?” sorusudur. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, hamile kalmayı zorlaştıran nedenleri ve bu zorlukları önleyici bitkisel tedavileri anlatıyor.

Ünlü bitki bilimci ve bitkilerden faydalanılarak çeşitli rahatsızlıklara bitkisel tedaviler ve korunma yolları sunan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kolay hamile kalmak için yapılabilecek birkaç bitkisel kür tavsiyesinde bulunuyor.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, doktor muayenesi sonucundan tamamen sağlıklı bulunduğu halde hamile kalması geciken bayanlar için birinci yol olarak incir kürünü tavsiye ediyor.

İncir kürü

7-8 tane kuru incir, yarım litre suda 5-10 dakika haşlanır. Daha sonra süzülüp suyu 1 gün içinde tüketilir. Her gün taze olarak hazırlanan bu kür 21 gün süreyle uygulanmalıdır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, incir kürünün etkili olmadığı durumlarda 15 gün süreyle soğan kürü uygulanması gerektiğini belirtiyor.

Soğan kürü

Bir kuru soğan, 6 ya da 8 parçaya bölünerek 5 dakika kaynatılır ve ılık olarak içilir. 15 gün süreyle uygulanacak olan soğan kürü, döllenmiş yumurtaların rahimde tutunmasına yardımcı olup hamile kalma sorunu yaşayan kadınların hamile kalmalarına yardımcı oluyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, hazırlanan kürün bekletilmeden taze olarak içilmesidir.

“Kolay hamile kalmak için bitkisel kürler” için 7 cevap

 1. iyi günler hocam 2.5 yıllık evliyim doktora gittim ve bir sonuç alamadım bu soğan kürünü uygularsam hamile kalabirmiyim veya incir kürünü sol tarafımda yumurtalar çalışmıyormuş ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden tşk ederim.

 2. bende şuanda tedavi görüyüorum inşallah bebek sahibi olucam.allahım bu güzel şeyi hepimize versim.

 3. Merhaba Hocam,

  İlk defa tüp bebek tedavisi denedik ve 1 embryo transferi 2 gün önce yapıldı. Tutunmayı artırmak için her 2 kürü birden aynı anda denemenin sakıncası var mıdır ?

  Saygılarımla,

 4. hocam ben 1,5 senelik evliyim çok kez doktora gittim ve her seferinde herşey normal çıkıyor ama hala hamile kalamadım 20 yaşındayım kafaya takmaktan psikolojim bozuldu ne önerebilirsiniz kesin bi kür önerirseniz sevinirim

  • herkese merhaba bende 1,5 senedir evliyim hiç korunmadığım halde hamile kalamıyorum doktora çıktım fakat hıc bı sorun görülmüolutfen bana yardımcı olun cok ıstıyoruzzz

 5. slm hocam bır sorum olacakti 3 senelık evliyim. adetım cok düzensiz, 2 ya da 3 ay gecıkıyor. soğan kürü denemek istiyorum ama ıncır kürü soğandan sonra mı, yoksa aynı günde mi? tşk allah razı olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek