Kulak ağrısı hastalık habercisi olabilir

Kulak ağrısı hastalık habercisi olabilir

Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan kulak ağrıları, bir hastalığın habercisi olduğu gibi başlı başına kulakta oluşan bir problemden de kaynaklanıyor olabilir.

Kulak ağrısı

Kulak ağrısı başka bir hastalığın belirtisidir. Kulak borusu zarı iltihabı, kulak nezlesi, ortakulak iltihabı, kulak yolundaki çıban, boyun bezeleri, yüz nevraljisi, bademcik iltihabı veya çene mafsalındaki hastalık, kulak ağrısına neden olabilir. Bu nedenle doktora başvurulmalıdır.

Kulak akıntısı

Dış veya ortakulak iltihabından kaynaklanır. Akıntı azsa, dışkulak iltihabı, koyu sarıysa ortakulak iltihabı düşünülür. Mastoid iltihabının neden olduğu akıntı ise, krem kıvamında olup çoktur. Kulaktan kanlı akıntı gelmesi, kulak zarının delinmiş olması veya kafatası kırığından kaynaklanabilir.

Kulak çınlaması

Kulak çınlaması, kulak uğultusu veya kulak vızıltısına, tıp dilinde tinnitus denir. Çok çeşitli nedenleri vardır. Bunlar arasında, kulak kiri, içkulak iltihabı, ortakulak iltihabı, menier hastalığı, ateşli hastalıklar, yorgunluk, zafiyet, bazı ilaçlar, yüksek veya düşük tansiyon sayılabilir.

“Kulak ağrısı hastalık habercisi olabilir” için 2 cevap

  1. kulaklarımda sürekli bir ağırlık var bunun sebebi ne olabilir?
    annem de baş ağrısı çekiyo doktorlar migren dedi bunun bir çözümü var mı?

  2. gece yatarken inanılmaz derecede kulağım agırıyor ve kulak agrısından uyanıyorum lutfen aynı sorunu yasayan ve tedavi olan arkadaslar yardımcı olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek