Kuru cilt bakımı için doğal öneriler

Uzmanlar, cildi soğuk havaların etkisiyle iyice cansızlaşan ve kuruyanlar için doğal yollarla kuru cilt bakımı önerisinde bulunuyor.

Kuru cilt bakımı için doğal öneriler

İyice cansız, mat ve kuru bir hal alan ciltler için çeşitli yöntemlerle cilt bakımı yapılabilir. Bu yöntemlerden biri de doğal yollarla cilt bakımı yapmaktır.

Kuru cilt sorunu ile karşılaşanların en büyük yardımcısı elbette ki mutfakta bulunan malzemeler. İşte doğal ve bitkisel yöntemlerle kuru cilt sorununu çözmek isteyenlere doğal cilt bakımı önerileri…

Zeytinyağı ile kuru cilt bakımı

Zeytinyağı birçok kullanımı olan mucizevi bir malzemedir ve özellikle kuru ciltlerde çok güzel sonuçlar verir. Zaten piyasada bulunan birçok nemlendiricinin de temel bileşenidir. Kuru ciltlerde zeytinyağı kullanarak cildin kırışmasına, yıpranmasına neden olabilecek birçok kimyasaldan uzak kalmış olursunuz.

Doğru uygulama için bir miktar pamuğu zeytinyağının içinde birkaç dakika bekletin. Daha sonra kuru olan bölgeye pamuğu yerleştirip birkaç dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. Durulama suyunca çok soğuk su ya da sıcak su kullanmayın.

Zeytinyağı limon ve tuz peelingi ile kuru cilt bakımı

Bu yöntem zeytinyağını cildine direkt olarak uygulamaktan kaçınanlar için güzel bir alternatif olacaktır. 1 limonun suyunu 5 yemek kaşığı deniz tuzu ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın ve ellerinizi bu karışımla ovarak ılık suyla durulayın. Bu karışım ellerinizin yumuşacık olmasını sağlayacaktır.

Bal ile kuru cilt bakımı

Bal direkt olarak cildin problemli bölgesine uygulanabilir. Cildi derinlemesine nemlendirerek yumuşatır. Yumuşak hareketlere problemli bölgeye (el, yüz bacaklar olabilir) masaj yapın. 2-3 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Suyun çok sıcak olmamasına dikkat edin.

Hindistan cevizi yağı ile kuru cilt bakımı

Hindistan cevizi yağı cildi nemlendirmede diğer bir mucizevi yağdır. Hindistan cevizini direkt olarak cilde uygulayabileceğiniz gibi banyo suyuna da karıştırarak kullanabilirsiniz.

Aloe suyu ile kuru cilt bakımı

Aloe bitkisinin hem cilde hem de birçok sağlık probleminde iç organlara faydası artık biliniyor. Aloe jeli direkt olarak bitkinin yaprağının kırılması ve içindeki sıvının çıkarılmasıyla elde edilir. Bu sıvıyı direkt olarak kuru bölgelere uygulayabilirsiniz. Kıvamı biraz yapışık olduğundan 5-10 dakika sonra nemli bir pamukla silebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek