Kuruyan cildinizi koruma yöntemleri

Kış mevsimi kuru cilt zamanıdır. Hava sıcaklığı azaldıkça nem de azalır, cildiniz kurumaya ve kaşınmaya başlar. Kendinizi korumak ve cildinizi daha iyi duruma getirmek için aşağıdaki kurtarıcı ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

Ilık suyla banyo yapın
Soğuk havayı dışarıda bırakıp kendinizi sıcak evinize attığınızda çok sıcak, upuzun bir banyo son derece cazip gelse de cildiniz bundan zarar görür. Sıcak su cildinizdeki nemi çeker. Sıcak yerine ılık suyla ya da daha kısa süre banyo yapın. Cilt uzmanları duşların en fazla on ila on beş dakikayla sınırlı tutulmasını tavsiye ediyorlar.

Anti bakteriyel ya da deodorantlı sabunlardan kaçının. Yüzünüzü sabahları yıkamayın, gece yıkamanız cildinizi kurumadan kirlerden arındırmanıza yeterlidir.

Yumuşak bir sabun kullanın
Bu kural hem elleriniz hem de yüzünüz için geçerli. Cilt ıslakken nemlendirici kullanmak nemlendiricinin ciltte tutulmasına yardımcı olur. Elleriniz kışın çok fazla kuruyorsa lavabonun yanında nemlendirici krem bulundurun, her yıkamanın ardından uygulayın.

Soğuktan cildinizi koruyun
Kışın soğuk havaya maruz kalan cilt son derece büyük zarar görür, o yüzden mümkün olduğunca çok örtünün. Eldiven, şal ve şapkalar sizi sıcak tutacak, cildiniz size minnettar kalacaktır. Cildinizin kışın da güneşin zararlı etkilerine maruz kaldığını unutmayın. Dudak koruyucunuz koruma faktörlü olsun, bol bol sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek