Kusursuz makyaj önerileri

Güzellik ve bakım uzmanları, günlük makyajda günü yakalamak ve her zaman bakımlı görünmek için dikkat edilmesi gereken bazı tavsiyelerde bulunuyor. İşte kusursuz bir makyaj için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar…

Hafif taze dudaklar düşünün

Dudaklarınız renklerle ortaya çıkmalı. Malabar pembesi, Tagada kırmızısı ve mandalina turuncusu gibi hafif renkler, dudaklarınız kesinlikle daha hoş gösterecek. Bu renklerin üzerine, isterseniz klasik bir stick de kullanabilirsiniz. Dudaklarınıza ışıltı katmak için nemlendirmeye özen gösterin. Dudak kenarlarına kalem çekmeyi unutun. Parmağınızın ucuna hafifçe değdirdiğiniz parlatıcıyla kenarları belirginleştirin.

Ojelerle oynayın

Beyaz bir etek ve askılı bir büstiyer giyip sevgilinizle buluşmaya giderken pembe, spor ayakkabı ve bluz seçtiğiniz bir gün turuncu ve havuz kenarında şort ve tişörtleyken mavi oje sürün. Ayak ve el bakımınıza dikkat etin, gece yatağa girmeden hemen önce ayaklarınızı yıkayın ve tırnaklarınızı kısa kesin.

Dokuları karıştırın

Gündüz: Dudaklarınızda ipeksi bir turuncu ve gözlerinizde mat bir renk kullanın.
Gece: Dudaklarınızı, göz kapaklarını ve kenarlarını ultragloss’la parlaklaştırın. Ojeniz de parlamalı.

Cüretkar allık

Temiz bir cilt üzerine uygulanmış şeker pembesi ya da turuncu bir allık, yüzünüze aniden gülümsediğiniz kadar ki güzel bir hava verir. Allık sürmeden önce cildinizi iyi nemlendirecek bir krem kullanmayı unutmayın. Allığı sürerken; gülümseyin ve yanaklarınızın tam belli olduğu yere fırçanızı değdirin. Dudaklarınıza da aynı tonda ruj sürmeyi unutmayın.

Göz kapaklarında iddialı renkler

Karayip mavilerini alın, biraz yeşil katın, ultra moru ekleyin ve kışın puslu grisini onların üzerine serpiştirin. Bir fırça yardımıyla göz kapaklarınıza sürün. Üste bir kalem çekmeyi ve pudranızla ışıltı vermeyi unutmayın.

Sıcak hatlı çizgiler

Gün içinde renkli bir göz kalemiyle ister göz kapaklarınızı, isterseniz kirpiklerinizi renklendirin. Bunun için göz üstüne ve göz altına kalem çekin. Canlı gözler için mavi turkuvaz ve derin bakışlar için göl yeşili renkleri ideal. Siyah bir maskara ve kırmızı bir parlatıcıyla harika bir uyum mümkün.

Farınızın rengini açın

Daha cool görüntü istiyorsanız, göz kapaklarınızı boyamadan önce fildişi renginde far sürün. Çok daha etkileyici bir bakışa sahip olduğunuzu hemen göreceksiniz. Dudaklarınızı da çilek renkli bir gloss sürmeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek