Lazer Epilasyon ile ilgili merak edilenler

Lazer epilasyon, kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar. Kıllarda tekrar büyüme olsa bile oluşacak kıllar; zayıf, açık renkli kozmetik önemi az tüyler şeklindedir.

Güvenilir bir yöntemdir. Kanserojen değildir. Kullanılan cihazın özelliklerine göre değişmekle birlikte hızlı bir yöntemdir. Ağda uygulamalarında görülebilen cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur.

Lazer epilasyon tek seans değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anagen) olan kıl kökleri etkilenirken, gerileme (telogen) ve dinlenme (katagen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Etkilenmeyen kıllar için bir süre sonra tekrar seans uygulanması gerekir. Seans aralıkları bölgeye göre 4-8 hafta arasında değişir.

Lazer epilasyonda sonucu kişinin genetik veya hormonal yapısı, kılın rengi ve yapısı sonuçları etkilemektedir. Muayene sonrası doktorunuz size olabilecek gerçekleşme olasılığı olan durumlar için gerekli bilgileri verecektir.

Lazer epilasyon sonrası kullanılan cihaza bağlı olarak 5-10 dakika bazen 1-2 saat süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir. Bazen aşırı hassas kişilerde, soğutma sistemi olmayan lazer kullanılması durumunda, yüksek doz lazer enerjisi verilmesi durumunda ciltte güneş yanığı gibi bir durum oluşabilir. Burada önemli olan doğru sistemin tercih edilmesidir en son teknolojik sistemlerde leke yanık ve yanık etki riski sıfırdır.

Ayrıca halkımız arasında Lazerin kanser yaptığına veya sağlığı etkileyecek şekilde radyasyon yarattığına dair inanış kesinlikle doğru olmayıp 1983 yılında yapılan bir araştırmada lazerin iyonik etkisi olmadığı ve canlı büyüyen bağ dokusu hücreleri üzerinde hiçbir kötü etkisi olmadığı gösterilmiştir.

İnanların dikkat etmesi gereken en son teknolojik lazerleri dünyanın her ülkesinde kullanılmakta ve FDA onayı bulunan lazerleri doktor kontrolünde tercih etmeleridir.

Lazer epilasyon uygulanmış bölgeye mutlaka en az 30 SPF güneş koruma kremi uygulanmalıdır. En az 1 hafta doğrudan güneşlenilmemeli ve solaryuma girilmemelidir. Buna uyulmadığı durumlarda lazer uygulanan bölgelerde lekelenme görülme olasılığı çok artacaktır. İlk 2-3 gün cildi tahriş eden peeling, keseleme gibi işlemler kesinlikle uygulanmamalı, sıkı ve sert giysiler giyilmemelidir.

Sonuç olarak epilasyon yaptırırken mutlaka bir hekim kontrolünde olmalı ve de doğru lazer seçiminde bulunmalıyız. Bu dönem kış döneminde uygulanan seanslar sonrası yaza kalıcı olarak tüylerinizden kurtulmuş girebilirsiniz.

“Lazer Epilasyon ile ilgili merak edilenler” için bir cevap

  1. benim sorunum kolumdaki tuyler beni ben psikolojik hemde görüntü açısından çok rahatsız ediyor hem çok uzun hem çok fazla sarı tuy var bunların %30 veya % 40 dan kurtulmak mümkünmü merak ettiğim bu konuylan alakalı olarak bu tuylerin lazer uygulanmadan önce alınması şartmı sonuçta ben bir erkeğim bir gün önce kolumda yogun kıl varken ertesi gün pruzsüz bir gorunum hiç hoş olmayabilir kesin sonuç ve maliyet açısından bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek