Lazer yöntemiyle istenmeyen tüylerden kurtulun

Önceleri kadar etkin olarak sadece koyu ve kalın kılların tedavi edilebildiği lazer epilasyonda geliştirilen yeni yöntemlerle artık her renkte kıl, kalınlığı ve deri rengi ne olursa olsun tedavi etmek mümkün olabiliyor.

Gelişmiş lazer epilasyon teknolojisi olan ELOS elektro optik sinerji anlamına gelmektedir. Bilinen Diode lazer ve IPL sistemleri bipolar radyofrekansla güçlendirilmiş ve güçlü bir epilasyon kombinasyonu oluşturulmuştur.

Sadece koyu ve kalın kılların etkin olarak tedavi edilebildiği lazer epilasyon yönteminin aksine her renkte kıl, kalınlığı ve deri rengi ne olursa olsun ELOS yöntemiyle tedavi edilmektedir. ELOS teknolojisi kıl tedavisi dışında cilt gençleştirme, leke tedavisi, rozasea ve kuperoz gibi damarsal sorunların tedavisinde ve akne tedavisinde başarıyla uygulanmaktadır.

ELOS: Diode Lazer + Bipolar Radyofrekans

ELOS: IPL + Bipolar Radyofrekans

Epilasyonda amaç kıl folikülü dediğimiz kılı üreten bölümü tahrip etmektir. Bipolar radyofrekans kıl folikülünün tümünü hedefleyerek ısıtmakta ve bu alanda güçlü bir enerji dalgası oluşturmaktadır. Tam bu esnada uygulanan Diode lazer ya da IPL uygulaması folikülü güçlü bir şekilde tahrip etmektedir. Radyofrekans, uygulanacak lazer ve IPL dozunun azalmasına olanak sağlar. Bu sayede yan etki, ciltte rahatsızlık ve ağrı en aza indirgenir.

Diode lazerler, oldukça iyi bilinen ve etkinliği birçok klinik çalışma ile ispatlanmış lazerlerdir. Özellikle koyu cilt renkli kişilerde ve bazı bölgelerde diğer tüm lazerlere göre birçok avantajı vardır. ELOS teknolojisi ile etkinlik ve avantajlar güçlendirilmiştir.

IPL, yoğun ışık kaynaklarının etkinlikleri lazerlere yakındır. Ayrıca cilt gençleştirme gibi uygulamalarda da kullanılmaktadır. ELOS teknolojisi ile iyi bir kombinasyon oluşturulmuştur.

Etkin bir hava soğutma sistemi ile cilt maksimum korunmaktadır.

Aurora-ELOS sistemini diğer lazerlerden ayıran özellik nedir?

– Öncelikle deriyi gençleştirme özelliği ve ayva tüyü olarak isimlendirilen ince, açık renkli kılları görebilme özelliği olan tek sistemdir.

– Aurora-ELOS sistemi kıl saftını ısıtan optik enerji ile kıl kökünü ısıtan ve koagule eden radyo frekans sistemlerinin birleşimi sayesinde kalıcı sonuçlar verebilmektedir.

– Aurora-ELOS teknolojisi aynı zamanda yüz, boyun, göğüs ve kolların gençleştirilmesinde mükemmel sonuçlar vermektedir.

Aurora-ELOS ile hangi bölgeler tedavi edilebilir?

Uygulama başlığının geniş olması sayesinde küçük alanlar yanında sırt, omuz, kollar, bacaklar, yüz ve boyun gibi genş alanların tedavisi kısa sürede ve kolaylıkla yapılmaktadır.

Aurora-ELOS ile hangi cilt rengine uygulanır?

Aurora enerjisiyle kıl temizleme güvenilirdir. ELOS teknolojisi diğer lazer sistemlerinin potansiyel yan etkilerinin görülmediği bir epilasyon sağlar. Bu teknikle sadece koyu renkli kalın kıllar değil, sarı, renksiz veya gri renkli, kızıl renkli kıllar, ince tüylerde de etkili, güvenilir sonuçlar alınıyor. Deri renginin açık olması kural olmaktan çıkıyor. Bronz tende dahi güvenle etkili tedavi uygulamak mümkündür.

Bir seans ne kadar sürmektedir?

İşlem tedavi alanının genişliğine bağlı olarak bir iki dakikadan birkaç saate kadar değişen bir zaman aralığını kapsayabilir. Üst dudak 2 dakika, tüm bacak 2,5 saat gibi.

Tedavi için kaç seans gereklidir?

Bazı kişilerde 2-3 seans tedavi için yeterli iken bazı kıllarda yanıt alabilmek için daha fazla seansa gereksinim olabilir.

Aurora-ELOS tedavilerinin yararları nelerdir?

– Her deri tipinde etkili olarak çalışmaktadır.
– İstenmeyen tüm gri, beyaz, sarı, kahve, siyah ve kızıl renkli kılların yok edilmesini sağlar.
– Vücudun her bölgesinde güvenle kullanılır.
– Yüz, boyun, göğüs ve kollarda cilt gençleştirmede kullanılır.

Tedavide ağrı hissedilir mi?

Ciddi bir ağrı veya yanma hissi olmaz. Uygulama bölgesi temizlendikten sonra ince bir jel tabakası tedavi alanına sürülür. Uygulama başlığı tedavi alanına dokundurulduğunda soğukluk hissi olacaktır. İşlem sırasında kolaylıkla kabul edilebilen bir yanma hissi olacaktır.

Tedavi sonrası dikkat edilecek hususlar?

Tedaviden hemen sonra deri temizlenir ve günlük hayata hemen dönülebilir. Tedavi sonrası bazı deri bakım ürünleri veya bazı ilaçların kullanılması gerekebilir. Güneşe maruz kalabilen alanların güneşten korunması istenir.

“Lazer yöntemiyle istenmeyen tüylerden kurtulun” için 3 cevap

  1. ewt bu sorundan kurtulmak istiyorum ama kafamda ya bidaha çıkarsa die soru işaretleri var bu tedaviyi olmak istiyorum koltuk altı kople yüzkomple ayak yani anlayabilin tüm bölgeye ysptırmak istiyorum bana ne kadara maal olurbeni dinlediginiz için teşekirler cevabınınzı beklerim

  2. evett bu tüy sorunundan kurtulmak istiyorum ama bidaha çıkarmı dıyede korkuyorum benım yuzumde yanaklarımda falan cok var ve cok bellırdın sıyah bundan kurtulmak ıstıyorum seansı ne kadar bana ne kadara mal olur ödeme sartı nasıl onu ogrenmek ıstıyorum cvbınız ıcın sımdıden tesekkur edıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek