Meme ucu çatlaklarına bitkisel çözüm

Anneleri yakından ilgilendiren bir sağlık sorunu meme ucu çatlakları. Güney Amerika’da yetişen gayazulen çiçeği, emzirme döneminde oluşan meme başı çatlaklarına derman oluyor.

Türkiye’de doğru emzirme teknikleri yeterince uygulanmadığı için birçok anne meme ucu çatlakları sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Bebeği anne sütünden mahrum bırakan bu soruna gayazulen çiçeği etken maddeli bir pomad, kısa sürede çözüm getiriyor.

Etken maddesi gayazulen olan bu pomad, Türkiye’de tek bitkisel içerikli meme başı pomadı olma özelliği taşıyor. Pomad, meme başını nemlendiriyor ve bakterilerin buraya yerleşmesini engelleyerek çatlakları önlüyor. Guajak ağacından elde edilen gayazulen içerikli bitkisel pomad, doğal ve iyileştirici etkisiyle oluşmuş çatlakları da kısa sürede tedavi ediyor.

Bebek ve anne için güvenli

Pomad sayesinde cilt korunurken, meme başı çatlaklarının iyileştirilmesi hızlandırılıyor. Hem bebek hem de anne için güvenli olma özelliğine sahip pomad, meme başı ve çevresini yumuşak ve elastik tutarak derinin korunmasını sağlıyor.

Vücut sıcaklığında hemen eriyerek hassas cilt üzerinde kolaylıkla dağılan pomad, kokusuz ve yağsız olduğu için giysilerde iz bırakmıyor. Parfüm ve alkol içermeyen pomad, su ile kolaylıkla yıkanabilme özelliğine sahip. Her emzirmeden sonra meme ucu ve çevresine ince bir tabaka halinde sürülüyor.

“Meme ucu çatlaklarına bitkisel çözüm” için 8 cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek