Mide ağrısı ve karında şişliğin nedenleri

Mide ağrısı ve karında şişliğin nedenleri

Mide ağrısı, hazımsızlık ve sonucunda karında meydana gelen şişlik dengesiz ve düzensiz beslenme sonucu meydana gelen bir rahatsızlıktır.

Mide ağrısı ve karında şişlik

Mide ağrısı ve karında şişliğin bir sindirim sistemi hastalığının da işareti olabileceği unutulmamalıdır.

Hazımsızlığın belirtileri

Hazımsızlığın belirtilerini şöyle sıralanabilir:
– Midede dolgunluk hissi,
– Midede ağrı ve yanma,
– Karında şişlik, geğirme ve gaz çıkarma,
– Kabızlık,
– Nadir durumlarda ishal.

Hazımsızlığın birinci sebebi, yiyeceklerin ağızda iyi çiğnenmemesidir. Bir münakaşa ve ruhi gerginlik sırasında yenen yemeklerde, bolca hava yutulmakta; yiyecekler acele ile iyice parçalanmadan yenmekte, en önemlisi sinir sisteminin dengesi bozulduğundan ifrazat bezleri yeterince çalışmamaktadır.

Bu gibi durumlarda ağzınıza aldığınız lokmayı iyice çiğnemeden yutmayınız. Hazımsızlığın bir diğer sebebi, bol yağlı ve nişastalı (hamur işi) yemeklerle beslenmedir. Bunlar hazmı zor yiyecekler olup, mide ve bağırsaklarda fazla beklemektedirler.

Çiğnemeden yutmak da hazımsızlık yapıyor

Kabızlığın sebebi de bunların bağırsaklarda fazla beklemesidir. “Barsak tembelliği” dediğimiz hastalığın ortaya çıkış sebebi de yine hazmı zor yiyeceklerle beslenmedir.

Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında aşağıdaki uyarıları dikkat alın:
– Yağlı ve unlu yemekleri tıka basa yemeyiniz.
– Sofranızda mutlaka sebze yemeği ve yeşillik bulundurunuz.
– Yemek sonunda mümkün mertebe unlu tatlılar yerine taze meyve yiyin.
– Salata ile yenen etli ve hamur işi yemeklerin hazmı daha kolay olduğundan, bilhassa akşam yemeklerinde salata bulundurunuz.

Organik hastalıklara bağlı hazımsızlık

– Yemeklerden hemen sonra veya bir saat içinde ortaya çıkan hazımsızlık belirtileri, safra kesesi yetmezliği, gastrit, mide ülseri ve kanseri gibi hastalıkların işareti olabilir.

– Yemeklerden birkaç saat sonra gelişen rahatsızlıklar on iki parmak bağırsağı ülserini ve pankreas yetmezliğini düşündürür.

– Geceleri ortaya çıkan hazım şikayetlerinde ve arka üstü yatıldığı zaman kendisini gösteren mide ağrılarında ise pankreas kanseri veya mide fıtığı şüphesini kuvvetlendirir.

– Kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği (üremi), akciğer veremi ve her türlü kanser vakalarında da hazımsızlık şikayetleri görülebilir.

– Hazımsızlıktan şikayet eden kimse, beslenmesine dikkat ettiği halde rahatsızlıkları devam ediyor ise; mutlaka bir doktora muayene olmalı, gerekirse teşhis için film çektirmeli ve testler yaptırmalıdır.

Yemeklerden bir iki saat sonra midede ağrı, yanma, kazıntı ve basınç şeklinde kendisini belli eder. Ekşi geğirmeler, ağız ve boğazdan gelen gazlardan dolayı yanmalar, bazen de ekşi kusmalar fazla mide asidini işaret ederler.

Tedavi, mide asidini artıran yemeklerden uzak durmaya yöneliktir. Tuzlu, şekerli, baharatlı yemekler, et konserveleri, kızartmalar, çay, kahve, sigara ve alkol, çiğ soğan bunların başında gelmektedir.

Et, yumurta, taze peynir, süt gibi proteinli yiyeceklerle tuzsuz ve az yağlı yemekler perhiz için faydalı gıdalar cinsindendir.

Dispepsi nedir?

Muayene neticesinde hazımsızlığın sebebi yetersiz mide salgısından kaynaklandığı tespit edilirse, buna asitsiz dispepsi adı verilmektedir. Yemeklerden sonra bir-iki saat müddetle mide de ağırlık hissi duyulur. İshal ateş nöbetleri ve baş ağrısı görülebilir. Dışkı çok pis kokar.

Asitsiz dispepsi de iyi pişirilmek şartı ile her türlü et verilebilir. Yumurta, rafadan, tavada pişmiş veya çorba içinde yenebilir. Çorba yağsız ve bol tuzlu olmalıdır. Çay, kahve, baharat serbesttir. Ekmek, tercihen bayat ve kızarmış halde yenmelidir. Beden hareketleri, kısa yürüyüşler ve temiz hava da çok faydalıdır.

“Mide ağrısı ve karında şişliğin nedenleri” için 59 cevap

 1. Benim şikayetim karnımda aşırı şişkinlik bazen bu şişlik yüzünden dışarı çıkamadığım oluyor,görenler hamile zannediyor,kıyafetlerim hiç olmuyor,doktorlara gittim hiç bir çözüm olmadı,bazen sabah kalkınca dümdüz olan karnım birşeyler yedikten sonra helede çay su içeceklerden sonra sanki balon gibi şişmeye başlıyor eğer bu arada tuvalete gidersem büyük abdestimi yaparsam sanki biraz şişkinlik azalıyor,şişkinlik dışındaki tek şikayetim ise midede gaz olması ama mide ilaçlarıda alsam şişkinliğime çok etki etmiyor cevap verirsenizçok memnun kalırım hele çözüm önerileriniz olursa minnettar kalırım inanın yemek yemekten korkar hale geldim,ilginiz için şimdiden teşekkürler…..

 2. ben kalp yetmezliği ve kalp ritim bozukluğu var fakat midede inanılmaz şekilde şişkinlik var bir lokma bile birşey yense yine şişkinlik var korkudan yemek yiyemiyoruz aceba ne yapılmalı doktorlarada gittim ama bir şey çıkmıyor kalp ilaçları yapıyor diyor geri gönderiliyorum aceba neden nasıl bir tedavi uğgulamalıyız

 3. benim şikayetim karnımda aşırı şişkinlik doktor doktor dolaştım fakat birçözüm bulamadım sabah kalktığımda düz olan karnım kahvaltı etmeden bile beş on dakika sonra davul gibi şişiyor. herhangi bir tuvalet sorunum yok. ne yapacağımı şaşırdım lütfen bana bir çözüm bulun teşekkür ederim

 4. benımde 3 gunden berı mıdemde agrı var doktora gdecegım ama onemlı degıldır dıye gıtmıyorum bırkez daha byle oldu agrı kesıcı ıgne vurdular ama yıne agırıyordu evet cok hızlı bır sekıl yemek yıyorum bu yanlıs ama bu agrıyı durdurmak ıcın ne yapmalıyım ılac turu yada tekrar bır doctoramı basvursam

 5. benim karınmdaki şişlik çok kötü hamile gibi bu şişlik migdeme ve kalbimde agırı yapıyor çok halsizim hiç bir şey yiyemiyorum ama karnım çok şiş lütfen cv yazarsanız sevinirim teşekürler

 6. Benim şikayetim karnımda aşırı şişkinlik bazen bu şişlik yüzünden dışarı çıkamadığım oluyor,görenler hamile zannediyor,kıyafetlerim hiç olmuyor,doktorlara gittim hiç bir çözüm olmadı, sabah kalkınca dümdüz olan karnım birşeyler yedikten sonra veya aç kaldığım zaman da şişiyor.Şişkinlik dışındaki tek şikayetim ise midede gaz olması ama mide ilaçlarıda alsam şişkinliğime çok etki etmiyor cevap verirsenizçok memnun kalırım hele çözüm önerileriniz olursa minnettar kalırım inanın yemek yemekten korkar hale geldim,ilginiz için şimdiden teşekkürler…..

 7. omur ilik ameliyatı olduğum için dışkı atmakta zorluk yaşıyorum.bu nedenle ıkınarak yapmaya çalışıyorum fakat şimdik midemde ve karın da aşırı derecede ağrı ı,sızı ve. şişkinlik var yemek yisemde yimesemde ağrı var ayrıca doktora gittik teşhisi : Mide Kapakçığında sorun var ..diye ilaç verdi fakat yinede ağrı sızı var..kendimi hiç iyi his etmiyorum..yardımcı olursanız sevinirim.. NOT: midem üst tarafta,sağ üst tarafta ve sağ alt kısım da sürekli sancı ve sızı var midemden acı ve sıvı geliyor bir kez oldu.midem sürekli şişlik var.dışkı atmakta güçlük çekiyorum teşekkürler

 8. benim akşamları midemde şişlikle beraber çok şiddetli bir ağrı oluyor biran nefes alamayacak hale geliyorum bir veya iki saat sonra biraz rahatlıyorum ama kalbimde ve kaburgalarımın altında ağrılar hissediyorum bir an nefes alamıyorum kalbim duracakmış gibi oluyor çok kötü oluyorum mide ülserim var endoskopi oldum ama bir şey çıkmadı biraz yürüyüncede çok terliyorum lütfen bana bir çözüm bulun çok teşekkür ederim

 9. merhaba sabah aç karnına diamankin şeker hapı, tok karnına dioformin şeker hapı öğlen tansiyon hapı, akşam dioformin şeker hapı ve saat 21 de 10 mg. insulin oluyorum. 3. günden beri karnımda şişilk ve böbreklerimde ağrılar oldu. acaba kullandığım ilaçlar yapar mı?

 10. Benim şikayetim karnımda aşırı şişkinlik bazen bu şişlik yüzünden dışarı çıkamadığım oluyor,kıyafetlerim hiç olmuyor,doktorlara gittim hiç bir çözüm olmadı,bazen sabah kalkınca dümdüz olan karnım birşeyler yedikten sonra helede çay su içeceklerden sonra sanki balon gibi şişmeye başlıyor eğer bu arada tuvalete gidersem büyük abdestimi yaparsam sanki biraz şişkinlik azalıyor,şişkinlik dışındaki tek şikayetim ise midede gaz olması ama mide ilaçlarıda alsam şişkinliğime çok etki etmiyor cevap verirsenizçok memnun kalırım hele çözüm önerileriniz olursa minnettar kalırım inanın yemek yemekten korkar hale geldim,ilginiz için şimdiden teşekkürler…..

 11. s.a benim midemde yanma ve şişkinlik oluyo ağrıları sırtıma vuruyo ve yediğimi çıkartmak zorunda kalıyorum ne yapmalıyım

 12. benim şikayetim midem ve ve bagırsaklarım agrıyor işten geliyorum yemek yedikten sonra hemen yatıyorum her sabahta karın agrısıyla kalkıyorum ne yapmalıyım sizce

 13. midemin sağ tarafında kaburgamıaltında aşırı şekilde şişme var. bunun sebebi ne olabilir?Cevaplarsanız sevinirim,

 14. Benim şikayetim.sabah kalkar kalkmaz ağrılar başlıyor bağırsak çevremde.ve çok ağrıyor,bitki dediler bitki kullandım,ilaç dediler ilaç kullandım.fakat doktorlar ne olduğunu bulamadılar.ve çok kötüyüm.hergün bu ağrıları çekmek zorunda kalıyorum.bazen hiç evden bile çıkamıyorum.genellikle hamur,yumurta ve süt içtikten sonra bunlar daha çok meydana geliyor.hamurlu yemeklerden kendimi alamıyorum.27 yaşındayım ve sadece 60 kiloyum.kiloda alamıyorum ne yapıcağımı şaşırdım.lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden Teşekkür ederim…

 15. slm ben sabahları kalktıgımda bişey olmuyor ama tuvalete gitimde ve cıktıgımda mide şişmesi meydana geliyor nefes alamıyorum bazen gögüse baskı yapıyor ama 1 veyah 2 saat sonra geciyo bende hızlı yemek yiyorum biraz kilom var 125 kiloyum nasıl ve neşekilde tedavi uygularım bilmiyorum…. doktora gittim bagırsaklarda enfeksiyon var dedii hap tedavisi kullandım ama faydası yok ?? bilmiyorum ve bir cözüm bekliyorum sizden….

 16. benim mide agrılarım var ilaç kullandıgım zaman yemeklerden sonra midem çok fazla agrıyor aynı zamanda sırtımada agrı yapıyor bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 17. benim şikayetim senede bir kaç kez tekrar eden ve etkisi 3 ila 7 gün arasında değişen mide ağrısı. Bu ağrılar özellikle sıkıntılı olduğum zaman; bir şeyi kafamda soun ettiğim zaman oluyor. Yemeklerden bir iki saat sonra giderek şiddetleniyor. Geğime hissi , hafif mide yanması da bunlara eşlik ediyor.Ağrı tıpkı bir kramp gibi. Bazen nefesimi bile güçleştiriyor, sırt ağrısına kadar gidebiliyor. Ne yapmalıyım??

 18. Merhabalar küçüklüğümden beri ne yediysem hep karnım şişti, görüntü olarak hamile kadınların karnı gibi şişiyor. Büyük abdestimi yapınca biraz iniyor karnımın şişikliği ve buyüzden çoğunlukla ishal yapıcı çaylar yada ilaçlar kullanıyorum. Artık yemek yemeğe korkuyorum, sosyal yaşamımı çok kötü etkiliyor. Birçok doktora gittim ama birşey yapamayacaklarını söylediler. Nolur yardımcı olun bana tavsiyelerinizi beklemekteyim şimdiden çok teşekkürler..

 19. benim şikyetim ben şeker hastasıyım çoğu zman şeker iyi gidiyor ama birda bu karın şişiliği ortaya çıktı ne yapabilirim şeker hafta içi iyi hafta sonu oda kendini şaşırıyo bazen yükseliyo bazende düşüyor bunları önlemek için ne yapabilirim insülun kullanmıyom sadece hap kullanıyom şimdiden önerileriniz için teşekürler

 20. benim şikayetim karnımda inanılmaz bir şişkinlik oluşması bu şişkinlik genellikle yatarken ortaya çıkıyor yatağıma sırt üstü yattığım an miğde bulantısıyla kalmak zorunda kalıyorum mide bulantısı diye geçmeyin bu bulantı zehir gibi zannediyorum ki bian tüm içim dışıma çıkacak ben korkuyorum dr gitmiyorum 2yıl önce halamı aynen benim şikayetlerim üzere hastaneye götürdüler ve akçeğer kanseri çıktı ortaya ve 2ay mücadele etti ameliyat olmaya karar alındı 1hafta yoğumbakımda kaldı 1hafta sonra kaybettik benim bu şikayetlerim neyin şikayeti olabilir şimdiden teşekkür ederim…

 21. Benim şikayetim midemdeki aşırı şişkinlik bu şişlik yüzünden pisikolojim altüst oldu çalışıyorum hergün işe gitmek zorundayım. kıyafetlerimi yiyinemiyorum öyle bi şikinlikki 9 aylık hamile kadınlar gibi oluyom nekadar doktora gittiysem psikolojik diyolar. İnsanın miğdesi psikolojik olarak şişermi , safara kesemde taş var o yapar dediler oda alındı gene aynı hayat böyle çok zor bana yardımcı olursanız sevinirim.

 22. benim karnım şişiyor hamile gibiyim 47 külodan 7 ayda 56 küloya cıktım teslerim temiz cıktı bana yardım cı olurmusunuz cocugumu kucagıma otutturunca agrı oluyor

 23. Yemek yedikten 1-2 saat icinde anorml bir siskinlik, ama rahat gegirememek , gegirebilmek icin cok az su icmem gerekiyor, ama siskinlik butun vucut kimyami bozuyor ve devami panik atak, bu rahatsizlik genelde aksamlari yemkten 1-2 saat sonra 20-30dk suren bir izdirap.

 24. 3 gündür karnım çok şiş 6 aylık hamile gibi ama kesinlikle hamile deilim ayrıca kalp hastasıyım cvp yazrsanız sevinirim…

 25. slm benimde miydemde bulanti oluyor sonra karnimda siskinlik var hamile gibi gorunuyor agrilarda oluyor karnimda zman zman yardimci olursani sevinirm

 26. slm! benim midemde aşırı yanma, yemekler su şeklinde geri gelme, burulma ve ateş gibi sıcaklık oluyo hatta bu sıcaklık ellerime, bazende yüzüme vuruyo… bu gün endoskobi oldum, bir parça aldılar biyopsi için ankaraya gönderdiler ama çok korkuyorum acaba ben kansermiyim? yardımcı olanlara minnettarım, saygılar…

 27. midem sürekli ses cıkarıyor ve bu durum calısma saatlerımde oldugu ıcın cok zorluk cekıyorum helekı toplantı zamanlarımda daha da cekılmez bır vazıyet alıyor.bu gurultu sıkıntı ceksem veya bır seye sınırlenmsem dahada artıyor.buna ılave olarak son gunlerde mıdemde tarıf edemıyecegım bı acı cekıyorum.ve hep şiş gibi hissediyorum.bu benım calısma hayatımıda etkılıyor.

 28. ablamın midesi şimes ağrıması i için ne yapmaliyim dedim ama tam bir not alamadım ama yinede azçok oldu tekere teşekürler yayınladiğınız için

 29. böyle bir hastalık bence zor hele hele yaşadığı insan için bide onu halini anlamasak işte o çok zo

 30. benim de şikayetim karnımdaki şişkinlik. sabah kalktığımda düz olan karnım birşey yemesem bile bir süre sonra şişmeye başlıyor. birşeyler yedikten sonra daha fazla şişkinlik oluyor. yedikten sonra da geğirmeye başlıyorum fakat rahatlama olmuyor. bir çok kez doktora gittim. sindirim ilaçları verdiler. fakat hiç bir sorun olmadığını söylediler. çözüm de bulunamadı. hiç bir şey yemediğim halde hamile gibi görünüyorum, bol kıyafetller giymek zorunda kalıyorum. boyum 1,58 kilom 47. kilo almak istiyorum fakat bu sebepten alamıyorum. regl döneminde ise çok fazla gaz sancısı oluyor ve ağrılar sırtıma vuruyor.ne yaptıysam çözüm bulamadım. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. teşekkürler….

 31. benim akşamları midemde şişlikle beraber çok şiddetli bir ağrı oluyor biran nefes alamayacak hale geliyorum bir veya iki saat sonra biraz rahatlıyorum ama kalbimde ve kaburgalarımın altında ağrılar hissediyorum bir an nefes alamıyorum kalbim duracakmış gibi oluyor çok kötü oluyorum mide ülserim var endoskopi oldum ama bir şey çıkmadı biraz yürüyüncede çok terliyorum lütfen bana bir çözüm bulun çok teşekkür ederim

 32. benim şikayetim akşam karnım aşırı şişiyor ve sert ağrılı sürekli bir gaz dönüyor sanki karnımda kabızım bide.sebebi nedir acaba.hangi bölüme gitmeliyim

 33. selam benim her sabah kalktığımda karnımın içi çok acıyo çokta miğdem ağrıyo özellikle üzüldüğüm zaman sinirlendiğim zaman çok aşırı oluyo ne yapmalıyım cevap verirseniz sevinirim::(

 34. miydemde şişkinlik var çok agrı yapıyor ayrıca karında gaz var rahatlamak için ne yapmalıyım
  ne tafsiye edersiniz

 35. bir ay önce yağda yumurta yedim.bi anda ishal ve kusma başladı.midemde çok kötü bir ağrıyla beraber.serum takıldı.ilaçlar aldım ama geçmedi.yemeten sonra hemen ağrı ve şişkinlik oluyo.çok yemişim gibi.ne olur cvp yazın.kırsal kesimde yaşıyoruz doktora gidemiyorum.cvp bekliyorum.

 36. MERHABA BEN 23 YAŞINDAYIM . YAKLAŞIK BİR AYDIR GAZ SANCISI ÇEKİYORUM . KABIZLIK VE İSHAL YOK , ÇÜNKÜ BU ARALAR YEMEĞİME DİKKAT EDİYORUM AMA ÖNCEDEN ÇOK FESFOOD YERDİM. BİRAZ BU KONUDA PİSKOLOJİK ZORUNLARIMDA VAR. HASTA OLMAK GİBİ YADA KÖTÜ BİR HASTALIK GİBİ. PİSKİATRİYE GİTTİM KAYDI HASTALIPI DEDİ. BİR KAÇ GÜNDÜR İYİYİM AMA YEMEKLERDEN SONRA BAĞIRSAKLARIMDA BİRŞEYLER HİSSEDİYORUM BAZEN AĞRI. 2009 YILINDA DA KÖTÜ HALA GELMİŞ BİR APADİASİT AMELİYATI GERÇİRDİ.NE YAPMALIYIM. ? TEŞEKKKÜRLER…

 37. ben çay içtiğim zaman midem hemen yanmaya benzer bi agrı oluyo sanki mideme aniden bişey oturmuş gibi bu nden kaynaklanır birde caydan olsa diye düsünsek demli filan degil gayet acık sebebi ne olabilir

 38. midemin sağ tarafında ağrı idrarda yanma ve midemde şişkinlik meydana geliyor rahatsız oluyorum yemekten 1,2saat süren midemde ağrı oluyor gaz çıkaramama ve büyük abdeste çıkamıyorum nedeni nedir

 39. merhabalar arkadaşlar. bende mide şikayetimle ile ilgili 5 yıldır hemen hemen şişkinlik hazımsızlık ve kabızlık sorunları ile karşılaşıyordum.yıllardır bi çare bulamadım ve çok çektim. fakat ekmek yemeği bıraktım. çok ilginç birdaha mide şikayetim olmadı. porsiyonlarımıda yarı yarıya azalttım. sabahları çok canm çekerse bi parça ekmek yiyorum veya bi poğaca size kalmış.. öğlenleri ekmeksiz yemek baharatsız özellikle. akşamlarıda pilav makarna veya bulgur pilavı tercihim oluyor. belki sizlere yardımcı olabilir düşüncesi ile yazıyorum. hepimize geçmiş olsun.

 40. merhabalar arkadaşlarbenim mide şikayetim yanma ekşi su gelmesi genirme ve karında şişlik oluyor ne yapmalıyım

 41. iyi akşamlar benide karın şişliyi problemim var ama 5 gündür hiç deyimeyen şişkinliyim beni rahatsız ediyor nereye baş vuracam yardımcı olurmusunuz. saygılar.

 42. benim sorunum üniversite nedeniyle şehir değişikliği yaptım ve bir hafta sonra ortalama dört gündür lavaboya çıkamıyorum ilaç kullanıyorum biraz rahatlatıyor ama yumuşatmıyor karnım duvar kadar sert ve kasiklarimda ağrı yapıyor ne yapmalıyım çatlayacakmis gibi rahatsız hissediyorum kendimi

 43. slm arkadaşlar benimde karnım çok kötü şişiyo sanki 9 aylık hamilegibi oluyorum bi an iniyo normale dönüyo yarım saat sonra tekrar şişiyo sağ böbreğime furuyo bu ağrı ne yapacağımı bilmiyorum çok ağrı var şu andada normal tuvaletimede çokoyorum neden oluyo anlıyamadım yardımcı olursanız sevinirim tşkkürlr şimdiden…

 44. ya bende sıskınlık kabızlık we yemekten sonra mıdemde kazınma oluyo yemek yesem bıle bı sure sonra aclık hıssı gelıyo we yemedıgım zaman mıdemde asırı agrı oluyo ayrıca asırı bı genırme war bana hemen cwp werırsenız cok sewınırım

 45. 45 yaşındayım, 180 cm boy, kilo 80-85; akşam yemeğini 7-8 arası yiyorum, 11-12 gibi yatıyorum, gece 3-4 gibi uyandığımda karın bölgemde, mide etrafında sıcaklık hissediyorum. hemen hemen bu olay her zaman oluyor. hiç ameliyat olmadım hiç bir rahatsızlığım yok. bunu dışında hiç bir şikayetim yok.

 46. benimde migdemde ne yeseme beni rahatsız ediyor hamile gibiyim çok gaz var çok rahatsız ediyor benii ne olur cevap yazın

 47. yürüdükçe yan yattınmı ağrıyo midem şişkinlik çok aynı hamile gibi oluyom yemek yersem huzursuz oluyom ağrıdan elim ayagımda şişiyo gögüslerimde şişiyo aynı süt toplamış gibi acaba bu midemden dolayı olurmu ne yapmalıyım bu şişkinliğim nasıl geçer nası atlatırım aç daha rahatım

 48. Merhabalar,Benim sikayetim 5 senedir.Doktorlar hic birsey bulamiyorlar.Bende MRT,CT,Endoskopie.Koloskopi vs.hersey yapildi.benim karnimda cok siddetli gaz olusuyor.Buda benim karnimin sol tarafinda agri yapiyor.Bu agri ya gegirme yoluyla gaz cikaracagim yada rektum gaz cikaracagim.Ama 24 saat karin sisiligi ve hava.Hayatim artik hayat degil.ne yapacagimio bilmiyorum.Laktosuz ve gluteinsiz seylerde yedim fayda etmedi.

 49. hocam benim karnım midem aşirı derecede şişiyor ve de bobreye bele sirta mideye vuyran ağrılar dün cok şişti 9 aylk hamile gibi ev halkı cok korktu hiç birşey yemek istemiyom yiyince hemen şişiyo bide sanki idrar kesem hep doluluk hisi var bu arada oluyo ama karin mide her zaman şişiyo akşam yatınca kaltığımda inik oluyodu son 15 gündür gece yatimp sabah kalkınca şişlik inmemiş oluyo cok korkuyom beni aydınatırsanız sevinirım şimdide tşk ederim bu şişkiniyim 15 senedir var son zamanda cok kötüyüm bir kez entiz kopi oldum yemek artiğı cikti bir sonuç alamadim 8 ay önce olmuştum

 50. midemde aşırı derecede ağrı,yanma,acı tadında birgerti geliyor.ne yemek yiyebiliyorum,nede kokusuna dayanabiliyorum,midemin üstündetaş var sankioyuluyor sanki midem.lütfen acil ne yapmam gerektiğini yazını

 51. merhaba hocam benım de 1 haftadır karın bölgemde aşırı ağrı oldu ne yürümeye bir halim kaldı nede ayakta durmaya halsizlik mide bulantısı agrı gögüsde agrı kalbımde agrı kaburgalarıma bellerime kadar indi agrı ınanın ne yapacagımı bilemiyorum bundan dolayı işimede son vermek durumunda kaldım yardımcı olursanız sevınırım

 52. mrb benım karnımda sıslık var ve ıcımde sankı bısı oynuyor ben bekar bırıyım ama kendımı hamıle gıbı hıssedıorum bana yardımcı olun lutfennn psıkolojım bozukdu…

 53. merhaba benim şikayetim aşırı karın şişkinliği uyandığımdan sonra başlıyor sabah kahvaltısından sonra tuvalete gitmesem nefes almakta zorlanıyorum çünkü karnımın şişkinliği çok artıyor kıyafetlerim beni sıkıyor dışarıya çıkamıyorum herkes bana hamilemisin diyor ne yapmam gerekiyor?

 54. karnım şişiyor kabızlım var tualete gidiyorum ama arada kabız oluyorum midem şişiyor karnımda midemde yanma hissediyorum sırtımdadayanma hissediyorum doktara gittim gaz dedi halabirşey olmadı ilaçta verdi biretkisi olmadı şikayetlerim gitgide artıyo gece leri rahat uyuyorum ama sabah kalktımda midem inmiş oluyor birşey iyip içtimde şişmeye başlıyor çalışıyorum 30yaşındayım yardımcı olursanız sevinirim

 55. merabaa yaaa bnm karnımda şişlik oluyooo doktora gititm hiç bişeyin yok dedii içerde gaz birikmesi olmuş heraldee yada çok fazla hareketsizlkten buu kalbimede vuruyo ağrı sıkıştırıyo içerdeki gaz heralde bunaa nasıl bi çözüm bulabiliriz bide kabızlık var çıkamıyom dışarıı yarıdmcı olursnaız seviniri,m tşkkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek