Milenyum erkeği nasıl olmalı?

Erkek kadından çiçek almaz, güzellik salonuna gitmez, ev işi yapmaz… Avrupalı erkekler bu tabuları yıktılar bile. Peki ya biz? Sert, yüzünde zorlu yılların izlerini taşıyan, giyimine, bakımına para harcamayan, kaba, acımasız, sert, kolonya ve tütün kokan erkekler… Bu, kesinlikle ideal erkeğin tanımı değil.

Özellikle Avrupa ülkelerinde klasik erkek tanımı artık çağdışı olarak kabul ediliyor. Çünkü kadınlar arasında yapılan araştırmalar, onların klasik erkeklerden sıkıldıklarını, yaşamın her alanında yanlarında olacak, aynı duyguları paylaşacak erkekler aradıklarını ortaya koyuyor.

Erkeklere bakım

Kadınların yıllardır süregelen bu haklı arayışı, erkekleri değişmeye itti. Avrupalı erkek artık duygulandığında ağlamaktan çekinmiyor. Buluşmaya, sevgilisinin elinden bir demet kırmızı gülle gelmesine içerlemiyor. Bunların yanı sıra bakımına eskisinden çok daha fazla özen gösteriyor. Erkekler için açılan güzellik salonları ve kuaförlerde biriken manikür-pedikür randevuları bunların kanıtı.

Feminen erkekler!

Eh, biz de marketlerde artık erkeklerle daha sık karşılaşmıyor muyuz? Eşiyle hayatı paylaşmak için ev işlerine yardım eden, özellikle de mutfakta saatler harcayan erkeklerin de sayısı artıyor.

Demek ki, Türk erkekleri de tıpkı Avrupalı hemcinsleri gibi değişim geçirmeye başladılar. Ama biraz daha gayret! Bu meşakkatli değişim yolunda erkeklerin tek korkusu, kendileri gibi düşünmeyen erkekler tarafından feminen, kılıbık sıfatıyla “ödüllendirilmek”. Ama unutmamak gerekir ki kadınlar bu yeni tip erkeği daha fazla tercih ediyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek