Modanın “hit”leri

Pantolonlar ya kısa ve dar ya da bol ve cepli. Bluzlar ince askılı, gömlekler dar. Elbiseler karpuz kollu veya dekolte. Ayakkabılar ille de bantlı veya spor. İşte gençlerin tercih ettiği giyim tarzı…

Son günlerde herkesin üzerinde ya vücudu saran kısa capri pantolonlar ya da beli düşük bol pantolonlar görüyoruz. Bol pantolonların cepli olduğunu söylemeden geçmek olmaz. Üzerine de spagetti askı denilen incecik askılı bluzlar giyiliyor. Straplez bluzlar da var. Genellikle göbekler açıkta.

Tabii yalnız pantolon giyilmiyor. Etek ve elbiseler de revaçta. Özellikle elbiseler. Mesela sırtı açıkta bırakan derin dekolteli elbiseler veya karpuz kollu, büstiyerli, bol etekli elbiseler.

Altlarına da platformlu veya düz ama mutlaka bantlı, sandalet tarzında ayakkabılar. Terlikleri de unutmayın. Şıpıdıkları yani. İnce topuklu, seksi olanları pek moda bu yaz. Boncuk işlemeli olanlar bile var. Lastik ayakkabılardan sözetmemek olmaz. Asimetrik sırt çantalarından da.

Ceket giyilecekse astarsız hafif olanlar tercih ediliyor. Gömlekler ise bedeni tam anlamıyla sarıyor. Bol olanları da bulabilirsiniz ama dar ve truvakar yani dirsek hizasında kollu gömlekler, bu yazın modasını yansıtıyor. Üst üste giyilen transparan bluzları da unutmamak lazım.

“Modanın “hit”leri” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek