Mutlu evlilik için kendinize zaman ayırın

Eşinizle 24 saat birlikte olmak, yapışık ikizler gibi dolaşmak, birbirinizden sıkılmanıza neden olur. Eğer evlilikte heyecanın sürekli olmasını istiyorsanız kendinize bir alan yaratın ve farklı uğraşlar edinin.

Kusursuz bir ilişkide bile, partnerler birbirlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayamaz. Bu, herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bir ilişkiye başlarken onunla çok vakit geçirmek için, yapmaktan çok zevk aldığınız bir hobiden vazgeçebilir ya da arkadaşlarınızla daha az sıklıkta buluşarak, tüm enerjinizi ona yöneltmek isteyebilirsiniz.

Fakat zaman geçtikçe ve ilişkiniz yol kat ettikçe, hayatınızda birtakım eksikler olduğunu fark edersiniz. Bu eksiklikler artık eskisi gibi kendinize zaman ayırmamanızdan kaynaklanır ve bu rahatsızlık, zamanla, birlikte olduğunuz insanla aranızda gerginliklerin ve anlaşmazlıkların oluşmasına neden olabilir.

Hobilerinizi geliştirin

Sevgilinizle/eşinizle aranızda gelişebilecek böyle bir süreci önlemek için ilişki içinde kendinize bir alan yaratmalı ve onun da kendisine ait birtakım özel uğraşlarıyla meşgul olabileceği bir alan bırakmasına izin vermelisiniz. Onsuz bir şey yapmaktan dolayı kendinizi suçlu hissetmemeli, aksine kendinize ayıracağınız zamanın ilişkinize güzel şeyler katacağını düşünmelisiniz. Unutmayın ki ne kadar güzel ve düzgün bir ilişki yaşarsanız yaşayın, ikinizin de ‘bağımsız’ hissedeceği özel bir alana ihtiyacı var. Kadın ile erkek, bir ilişkiden farklı şeyler bekler. Gelin şimdi bu beklentilerin neler olduğunu inceleyelim…

Kadınlar ne ister?

Kadınlar, çoğu zaman ailesine bakmaktan kendisini unutur. Erkeğin kendi alanını yarattığı gibi kadının da içinde kendisiyle baş başa kalacağı, rahatlayacağı özel bir alana ihtiyacı vardır. Alışverişe çıkmak, spora gitmek, farklı bir hobi edinmek, kadınlara cazip gelen aktivitelerden sadece birkaçı olarak sayılabilir. Bunların dışında bir kadının yapmaktan en çok hoşlandığı şey, hemcinsleriyle hayatı hakkında uzun sohbetler etmektir.

Kadın kadına yapılan bu konuşmalarda, kadınlar birbirilerini dinler ve sorunlarına çözüm bulmaya çalışır. Siz de ilişkinizde partnerinizin kendisine özel bir alan yaratmasına izin verirseniz ve tabii ki siz de kendinize zaman ayırmayı öğrenirseniz, birbirinizle geçirdiğiniz anların değerinin arttığını fark edecek, dengeli ve kaliteli bir beraberlik yaşamaya başlayacaksınız.

Erkekler ne ister?

Erkekler bir an yaklaşıp bir süre sonra uzaklaşmayı, yeteri kadar uzak durduklarını hissedince beraber oldukları kadına tekrar yaklaşmayı sever. Bu, onların doğasının bir parçasıdır. Onlar karşı tarafın ilgisini isterken, bir taraftan da bağımsız olmayı arzularlar. O yüzden, bir erkek için bağımsızlık hissinin doyurulması çok önemlidir. Ona kendisine zaman ayırması için fırsat verin. Bu alanda bağımsızlık duygusunu sonuna kadar yaşayan erkeğin, eskisinden bile daha iyi bir sevgili ya da eş olacağından emin olabilirsiniz.

Ayrıca bir erkek, kendi için yarattığı dünyada tek başına olmak ister. TV mi izlemek istiyor, erkek arkadaşlarıyla maça mı gidiyor, bırakın istediğini yapsın. Tabii ki aşırıya kaçmamak şartıyla… Eğer tek başına olma isteği gereğinden fazlaysa, bu düşündürücüdür. O bunları yaparken, siz de kendinize ayırdığınız alanda arzu ettiğiniz şeylerle vakit geçirebilirsiniz.

Erkekler kendileri dışarıdayken evde oturup onların gelmesini bekleyen kadınlardan çok, onların olmadığı zamanlarda kendilerine yapacak bir şeyler bulan, bir başka deyişle kendilerine bir alan yaratan kadınları çekici bulurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek