Nemlendiricili fondötenlerden uzak durun

Güzellik uzmanları, kusursuz bir ten için mutlaka düzenli olarak tonik kullanmak gerektiğini belirtiyor. Kullandığınız toniğin alkol içermemesine dikkat edin, çünkü alkol içeren tonikler ciltte kuruma yapabilir.

Alkol içeren tonikler yerine, güvercin ağacı (hamamelis) veya buna benzer yatıştırıcı özelliği olan maddeler içeren bir tonik kullanmaya özen gösterin. Toniği, yüzünüzü jelle her yıkayışınızdan sonra kullanın. Nemlendiricili fondötenlerden ise mutlaka uzak durmalısınız.

Fazla pudra yaşlı gösterir

Daha ileri yaşlar için üretilmiş fondötenlerde genellikle nemlendirici bulunur. Bu nedenle de yağ içerebilir. Bunlar yerine yağ içermeyen formülleri tercih edin, pudra kullanın.

Fondötenin üzerine süreceğiniz yarı saydam bir pudra, fondötenin bozulmadan cildinizde kalmasını sağlar, hem de yağlı görünümün önüne geçer.

Cildin yağını almak için özel olarak hazırlanmış kağıtlardan kullanın. Bunu yaparken, makyajınızı bozmamaya dikkat edin. Ayrıca pudrayı da fazla abartmayın. Fazla pudra sürdüğünüzde, ince çizgiler oluşabilir.

Yüzünüzü fazla yıkamayın

Alın bölgesinde toplanan yağlar, birçok kadının ortak sorunudur. Uzmanlar, cildi temizlemek için hafif bir jel ürün kullanılmasını, çünkü krem içeren temizleyicilerin ciltte kalıntı bıraktığını belirterek, bunun da yağlı bir görüntüye neden olduğunu kaydetti.

Cildi yağlı olanların yüzünü günde 2 kereden fazla yıkamaması gerektiğine işaret eden uzmanlar, “Cildinizi fazla yıkamanız, kurumasına sebep olabilir. Bu durumda da cilt daha çok yağ salgılar” açıklamasında bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek