Ofis şıklığının ipuçları

İşyerinizde göz alıcı olmak sandınız kadar zor değil. Çevremize baktığımızda yoğun iş temposu nedeniyle kıyafet seçimine fazla vakit ayıramayanların çoğunlukta olduğunu görebiliriz. İş yaşamı sizi hızlı hareket etmeye zorlasa da ofisinizde şık ve göz alıcı olabilirsiniz.

Son günlerde moda da yeni bir akım var; ofis şıklığı… Ünlü tasarımcılar kıyafetlerini tasarlarken, iş kadınlarını da unutmamışlar. Bütün markalar ofiste şık olmanın yolunu bizlere gösteriyorlar.

Bazı kadınlar işe giderken ne giyeceğini günler öncesinden tasarlarken bazıları hemen karar vermekten hoşlanır.

Size birkaç öneri

Öncelikle bu sene modacılar ofiste çorap giymeyi kesinlikle yasaklıyor. İlkbahar, yaz, sonbahar ve hatta dayanabilirseniz kışın bile çorap giymemeye çalışın.

İkinci olarak, kendinizi iş kadını havasına sokmak için ceket – pantolon takım giymek zorunda değilsiniz artık. Pilili pantolonlara çoktan veda etmiş olmalısınız. Artık pantolonlar düz paçalı.

Üstünüze ise, çok fazla göze çarpamayan, uçuk tonlarda hırka ve bluzları giyebilirsiniz. Beyaz gömlek ise her zaman kurtarıcı görevini görür ve size ağır bir hava kazandırırken, dinamizminizden hiçbir şey kaybettirmez.

Ayakkabının önemi

Üçüncüsü ve en önemlisi alışveriş yaparken paranızın büyük bölümünü ayakkabı ve çantaya ayırın. Doğru seçilmiş ve kaliteli bir çift ayakkabı, üzeriniz nasıl olursa olsun, size bambaşka bir hava verecektir. İş yerinde, özellikle yaz aylarında sandalet ve arkası açık terlikler giymekten çekinmeyin. Tekrar moda olan kırmızı ojeler iyi bir seçim olabilir. Unutmayın, kalın kumaşlar dışında yaz ve kış modası arasında aslında pek bir fark yoktur.

Siyah – beyaz modasını ofise de taşıyabilirsiniz. Özellikle siyah – beyaz fular ceket takımlarınızda iddialı gözükebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek