Öksürüğün nedenleri ve tedavi yolları 2

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırma, çocuklara yatmadan önce bir tatlı kaşığı bal vermenin öksürüğü hafiflettiğini ve öksürük nedeniyle meydana gelebilecek rahatsızlıkların önlendiğini ortaya çıkardı.

Araştırmayı yapan Pennsylvania Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorlarından Ian Paul ve arkadaşları; balın, öksürük ilacı verilmesi ya da hiç tedavi yoluna gidilmemesiyle karşılaştırılınca, en iyi seçenek olduğunu belirtti.

Araştırmacılar, balın tahriş olmuş boğazı kaplayarak yumuşatabileceğini de kaydetti.

‘Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine’ dergisinin yeni sayısında yayımlanan araştırma sırasında doktorlar, aileleri aracılığıyla, üst solunum yolu enfeksiyonu bulunan 105 çocuğun bir bölümüne bal tadı verilmiş öksürük şurubu, diğerlerine yalnızca bal verdi.

Çalışmanın sonunda, bal verilen çocukların daha iyi uyuduğu ve öksürüklerinin azaldığı, aileleri tarafından bildirildi.

Bununla birlikte doktorlar, bir yaşın altındaki çocuklara, botulizm (ender rastlanan besin zehirlemesi) riski oluşturabileceği gerekçesiyle kesinlikle bal verilmemesi uyarısında bulunuyor.

Öksürüğün nedenleri ve öksürük için şifalı bitkilerden yararlanmak için ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki konuları inceleyerek edinebilirsiniz.

Öksürüğün nedenleri ve öksürük için şifalı bitkiler 1
Öksürüğün nedenleri ve öksürük için şifalı bitkiler 2
Öksürüğün nedenleri ve öksürük için şifalı bitkiler 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek