Pamuk gibi elleriniz olsun

Tırnaklar güneşlenme süresince kalınlaşır, şekil anlamında bozulur, kolayca kırılabilir veya pul pul dökülür. Bu esnada deri de değişir. Lavanta işte bu noktada imdadınıza yetişiyor. İşte pamuk gibi eller için etkili losyon ve maske önerileri…

Tırnaklarınızın üzerine süreceğiniz lavanta yağı, etkin bir koruma sağlayarak, sözünü ettiğimiz olumsuzlukları yaşamanıza engel oluyor.

Kuru eller için losyon

Malzemeler:
Limon suyu
Zeytinyağı

Hazırlanışı:
3 damla zeytinyağıyla 1 limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı hemen ellerinize sürün. Yarım saat bekledikten sonra bir parça pamukla ellerinizi silin, ardından da yıkayın.

Ne işe yarıyor:
Limon suyundaki C vitamini ellerdeki lekeler üzerinde etkilidir, ayrıca ölü hücreler üzerinde peeling işlevi yapar. Maskenin içindeki zeytinyağı da kuruluğu giderir ve cildi yumuşatır.

Ne zaman kullanılmalı:
Ellerinizin kuruduğunu hissettiğiniz her an rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin, suyla uzun süre temas ettikten sonra…

El maskesi

Maskeyi uygulamadan önce, bir süre ellerinizi ılık suda yumuşatın. Ardından, tırnaklarınızı 5 dakika boyunca ılık zeytinyağı ve 1 çay kaşığı balın içinde bekletin. Sonra da zeytinyağıyla ellerinize ve parmaklarınıza masaj yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek