Pırıl pırıl saçlar

Güzel ve sağlıklı görünmenin ilk şartı pırıl pırıl saçlara sahip olmaktır. Yazın saçların nem oranı düşüyor, kuruyor ve çatal çatal oluyor. Kışın ise soğuktan etkileniyor. İşte uzmanların etkileyici ve sağlıklı saçlar için tavsiye ettiği ekstra bakım uygulamaları…

Bu nedenle, banyo ve sonrasında kullanılan besleyici şampuan ve kremleri, saçların kolayca şekil almasını sağlayan ekstra bakımları tercih etmek gerekiyor. Kafa derisi, saç telleri ve köklerinin durumuna göre en uygun ürün seçilmeli. Bunun için de mutlaka vitamin takviyesi yapılması gerekiyor.

Nemlendirici şart

Saçı kurutan nedenlerden biri de çok fazla şampuan kullanmak. Bu nedenle saçı çok sık yıkamaktan kaçınmak lazım. Duştan çıktıktan sonra saçı havluyla kurulamak ve saç diplerinden uçlara doğru jöle sürmek gerekir. Bu sayede saçın nem emilimini en aza indirmek mümkün olur.

Yıpranmış saçların, kesim biçimi de önemli. Saç kesiminiz kat katsa, değiştirmek de fayda var. Düz kesimlere şekil vermek her zaman daha kolay. Saç kıvırcıksa, problem daha fazla.

Düz saçtan daha gözenekli bir yapıya sahip olan kıvırcık saç, havadaki fazla nemi emerek formunu hemen kaybeder. Zengin nemlendiricili bir saç kremi kullanarak, saç telindeki emici gözenekleri doldurmak gerekir.

“Pırıl pırıl saçlar” için 2 cevap

  1. benim saçlarım katlı kesildikten sonra kıvırcıklaştı aslında güzel ama düz saçı daha çok seviyorum ne yapmam gerek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek