Pürüzsüz bir cilde sahip olmak emek ister

Çekici bir cilde sahip olmak için biraz emek harcamanız gerekiyor. Uzmanlara göre, çekici bir cilde sahip olmak son derece kolay. Sadece, bazı cilt tipleri biraz daha emek ister. Bakımlı bir cilde sahip olmak sadece güzellik için değil, sağlık için de önemlidir.

Solgun, sarı, kuru ve buruşmuş bir cilt, başka bir rahatsızlığımız olmasa bile bizi hasta gösterebilir. Bu yüzden sağlık ve güzelliğe giden yolun ilk durağı cilt bakımıdır. Karışık ciltler bilindiği gibi karmaşık bir yapıya sahiptir.

Bol su ve temiz hava
Ciltlerin durumunu belirleyen 3 faktör vardır: Soyaçekim, çevre ve yaş. Ama bunlara rağmen cildimiz, vücut kimyasının verdiği olanaklarla ve bizim kontrolümüz altında olan sıkı bir bakımla, kendisini her an yenilemeye ve tedavilere iyi cevap vermeye hazırdır. Düzgün bir cilde sahip olmak için iyi beslenmek, bol su içmek, temiz hava almak, iyi uyumak ve stresten uzak durmak gerekir. Cildin çevreden de korunması şarttır. Örneğin güneş, rüzgâr, soğuk gibi etkenlerden engelleyici kremler kullanarak korunabilirsiniz. İçki, sigara, yağ, şeker ve kahve cilde zarar verir. Sık sık kilo alıp vermekten de kaçınılmalı.

Gözenekleri açın
İşte size daimi güzellik için birkaç öneri: Aslında iyi bir cilde kavuşmak için izlenecek üç temel kural var; temizleme, tazeleme ve nemlendirme. Derinlemesine temizlenmemiş bir ciltte yağ ve kir birikintileri hücrelerin rahatlıkla soluk alıp vermesini engeller. Sonuçta cilt zamanla canlılığını yitirip donuklaşır. Temizlenmemiş bir cilt üzerine yapılacak her bakım, ölü hücrelerce engelleneceğinden etkisiz kalır.

Etkin bir cilt temizliğinde kullanılmak üzere geliştirilen kozmetik ürünleri, kadınların en büyük yardımcısıdır. Cildi dış etkenlerden, makyaj kalıntılarından ve yağlardan arındıran temizleme ürünleri, gözenekleri açıp cildin canlılığını korumasına yardımcı olur. Tabii bu ürünleri seçerken cilt tipine uygun olup olmadıklarına dikkat etmek çok önemlidir.

Ölü deriden arının
Tazeleme işlemi cildi canlandırmak, bakterilerden, ölü hücrelerden ve makyaj artıklarından arındırmak için yapılır. Bu işlem için kullanılan ürünler, yüzde kalan ince tabaka temizleyiciyi ve gözeneklerde birikmiş maddeleri çıkartır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek