Sağlıklı bir diyetin olmazsa olmazları

Sağlıklı bir diyetin olmazsa olmazları

Uzmanlar, diyet yaparken sağlıklı kalmak için bir dizi kurala uymak gerektiğini belirtiyor. İşte çoğu kadının yaparken sağlık sorunları ile karşılaştığı diyetleri sağlıklı bir şekilde yapmak için uyulması gereken kurallar…

Fit olmak, diyet yaparak kilo vermek, güzellik biz kadınlar için belki de bir takıntı. Sırf birkaç kilo verebilmek için sağlığımızdan olduğumuz zamanlar da oldu mutlaka ancak sağlık problemi yaşamadan kilo verebilmenin de yolları var.

Yemeklerinizi mutlaka küçük porsiyonlar halinde küçük tabaklarda yiyin. Küçük tabağı neredeyse tamamen dolduracak olan yemeğiniz, gözünüzün de doymasını sağlayacak ve bu sayede psikolojik olarak da doymuş olacaksınız.

Bir öğünde biraz fazla kaçırdınız diye tüm diyeti bir kenara atmayın, hatta haftada bir gün bir öğün için kendinize izin verebilirsiniz. Diyet ürünlerden tüketmek, istediğiniz tokluk hissini vermeyebilir ve diyet ürünleri tüketip üstüne tatlı tuzlu bir şeyler yerken bulabilirsiniz kendinizi. O yüzden meyve, az miktarda kuruyemiş tüketmek daha faydalı olabilir.

Mutlaka günde 6 öğün yemek yenmelidir. 3 ana 3 ara öğün, az ve sık yemek metabolizmayı hızlandıracağı için kilo vermeniz kolaylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek