Sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olun

Gülümseyen yüzde göze ilk çarpan üst santral dişleridir. Santral dişler olarak adlandırdığımız dişler, en önde yer alan dişlerimizdir. Bu dişlerde meydana gelebilecek herhangi bir sorun renk veya şekil bozukluğu bütün yaşamınızı altüst edebilir.

Uzmanlar, rahatça gülümseyebilmek için dişlerin renginde veya şeklinde meydana gelebilecek görüntü bozukluklarının tedavisinin oldukça kolay olduğunu belirtiyor.

Santral dişlerin ayrık, çapraşık, testere görünümlü, koyu renkli, içe dönük, gereğinden uzun ya da kısa oluşları kimi zaman yüze tamamlayıcı bir estetik katarken, kimi zaman da istenmeyen ifadelere yol açar.

Adeziv restorasyon yöntemi

Ağız ve Diş Hastalıkları Uzmanı Dr. Gamze Yalçın, Adeziv restorasyon yöntemi ile dişlerin hiç aşındırılmadan 2 saatte yeniden şekillendirilebildiğinin belirterek, şu bilgileri verdi:

“Yığma tekniği ile dişlerin rengi, şekli, büyüklüğü, diş kliniğinde estetik diş hekimi tarafından uygulanır. Laboratuvar aşamaları yoktur.

Adeziv restorasyon, uygulama olarak çok yeni olmamakla birlikte son yıllarda ulaşılan noktada yeniden biçimlendirme alanında çok güvenilir ve acı duyulmayan bir tedavi şekli olarak yerini almıştır.

Zaman zaman tümüyle seramik kronlara (porselen kaplamalara) alternatif olan bu yöntem, hızlı ve acısız olmanın yanı sıra daha az maliyetli olması ile dikkat çekmiştir.”

“Sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olun” için bir cevap

  1. iyi günler ben 16 yaşındayım..ön köpek süt dişlerimi atamadım bu yüzden çektirdim ama biraz geç kalmışım galiba bu yüzden diş gelmiyor bir öneriniz var mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek