Sivilcelerden kurtulmak için ipuçları

Sivilceler zaman zaman hepimizin canını sıkar. Özellikle önemli bir randevuya gidecekken bir anda yüzümüzde beliren sivilceyle tüm günümüz zehir olabilir. Bunun için, sivilceyi gizlemenin ve sonrasında kurtulmanın yollarını bilmekte fayda var.

Sivilceler pek çok kadının canını sıkar. Yedisinden yetmişine her yaşta karşımıza çıkabilir. Özellikle yağlı ciltlerde sık görülür. Yağlı maddeler dışarı çıkmazsa,. delikleri tıkar. Meydana gelen yağ kitlesinin tepesi havayla temas ederse oksitlenir ve siyah noktacıklar oluşur. Yağlı maddeler etle deri arasında kaldığı zaman da yağlı bir sivilce görünümünü alır.

Düşünün bir kere, akşama randevunuz var ve büyük bir heyecanla hazırlanıyorsunuz. Giyiminiz, makyajınız her şey tamam. Ve o da ne! Yüzünüzün üzerinde tüm haşmetiyle bir sivilce duruyor. Bu gerçekten çok can sıkıcı bir durum. Fakat çözümsüz değil. Eczacı Kozmotolog Nazan Kemali, sivilcelerden kurtulmak için profesyonel makyajda kullanılan kapatıcıları öneriyor. Kapatıcılar, mutlaka cilt renginize uygun olmalı. Eğer cildiniz yanık bir tense, aynı tonda bir kapatıcıyı, açık bir tene sahipseniz bir ton açık bir kapatıcıyı kullanabilirsiniz. Kapatıcı ile yüzünüzü kapattıktan sonra, üzerine fondöten, pudra ve allık sürün. Daha sonra dilediğiniz renklerde bir makyaj yapın. Tabii, yaptığınız makyajın üzerinizdeki giysiye uyması (Bu sene gri renkler çok gözde) çok önemli.

Randevunuzu atlattıktan ve makyajınızı temizledikten sonra ise, bir an önce sivilcenizden kurtulmaya çalışın. Bunun için cilt bakımı yaptırıp, cildinizin gözeneklerini açtırmak iyi bir çözüm. Evde kendiniz de yüzünüze bakım yapabilirsiniz. Bunun için, lanolinli ya da bademli, cildinizi tahriş etmeyecek bir sütle yüzünüzü silin. Yüzünüzde kalan tortuyu yağsız bir sabunla temizleyin. Ayrıca kurutucu bir tedavi ve kurutucu maskeler de yüzünüze iyi gelir. Uzman kontrolünde antibiyotik almak da bir diğer çözüm.

Doğal yöntemlerle sivilceden kurtulmak için, çay ağacı jeli kullanabilirsiniz. Çay ağacı jeli 3-4 günde sivilceyi kurutur. Tabii bu süre içinde mutlaka rejim yapmanız gerekiyor. Özellikle kızartma, çikolata, gazlı içecekler ve karaciğeri yoran diğer besinlerden uzak durmanızda fayda var.

“Sivilcelerden kurtulmak için ipuçları” için 3 cevap

  1. slm ben emine benimde sorunlu bir cildim var gitmedigim doktor kalmadı kullanmadıgım maske kalmadı ama bir türlü sivilcelerden ve aknelerden kurtulamıyorum lütfen yardımcı olursnız çok memnun olurum saygılar

  2. arkadaslar bnde o kadar sivilvce vardı ki çogu kişi bana sivilce tarlası derdi yüzüm güzel olmasına karsın aynaya bile bakamazdım bi sürü seyler denedim bal -tarçın yogurt limon gülsuyu soda v.b seyler sivilceleri biraz azalttılar ilk basta ve yüzümü temizlediler ama kesin çözüm olmad .kükürtlü sabun aldımm çok pahalı degil 5 lira artarlarda eczanelerde marketlerde olur(kükürtlü sabun için cildiniz kuru olmamalı) ve nerdeyse yüzüm bu sivilceler beni talan etmeden önceki haline geldi. çok sivilcem oldugundan ve cildim yaglı oldugundan sabah-aksam kullanıyorum çok ii gelio ama cips yemeyin sakn etkisini görürsünüz heleki yüzünüz bnm gibi hassassa hmn sivilceler cıkıverir bnde bi kac gün önce cipsi çok kaçırdım:( pisman oldum aman siz yapmayın ama çikolata felan yiyebilirsiniz bol bol su için stresten uzak durun .ins hepinisin sivilceleri gecer:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek