Siyah noktalar için bitkisel tedavi önerileri

Kozmetik ve güzellik ürünleri kullanımına rağmen bazı kadınların ciltlerinde siyah noktaların yok olmadığı bir gerçek. Bu gibi durumlarda mucizevî bitkisel kürleri denemek de başka bir alternatif. İşte siyah noktalar için mucizevî öneriler…

Elma sirkesi kürü

Yarım su bardağı suya, 3 çorba kaşığı kadar elma sirkesi ekleyip iyice kaynatın. Daha sonra ateşi kısın ve başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Bu şekilde yüzünüze 15-20 dakika buhar verin. Daha sonra yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesiyle yüzünüzü silin.

Bu işlemi haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz. Düzenli olarak yapılan işlem sonucunda siyah lekelerin yok olduğunu ve cildinizin parladığını göreceksiniz.

Kırlangıç otu kürü

Birer tutam kırlangıç otu, ayrık otu bir kaba konularak üzerine beş bardak su ilave edilerek kaynatılır. Hazırlanan karışım bir gece dinlendirdikten sonra siyah noktaların üzerine sürülür.

Nane – kekik kürü

Birer tutam nane, yabani kekik yaprağı, ıhlamur bir kaba konulup yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra siyah noktaların üzerine sürülür.

Domates kürü

Bir adet çok olgun domates ezilir ve ince bir tülbentle süzülür. 1 tatlı kaşığı gliserin ve iki damla asilbent tentürü katılıp karıştırılarak şişeye doldurulup kullanılmak üzere saklanır. Cildin siyah noktalı kısımlarına bol miktarda sürülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek