Siyah noktalardan kurtulma yolları

Siyah noktalardan kurtulma yolları

Cilt bakım ve güzellik uzmanları, özellikle de yüz bölgesinde rahatsız edici ve sinir bozucu bir görünüme neden olan siyah noktalardan kurtulma yollarını anlatıyor.

Siyah noktalardan kurtulma yolları

Siyah noktalar, özellikle de yüzün burun bölgesinde kümelenerek yüzde rahatsız edici bir görünüme neden olurlar. Bu can sıkıcı kötü görüntüyü yok etmenin yolu ise siyah noktalarla mücadeleyi bilinçli bir şekilde ve doğru argümanlarla yapmaktır. Uzmanlar, siyah noktalardan kurtulmak isteyenler için denenmiş ve başarı sağlamış doğal yöntemleri öneriyor.

Siyah noktalarla mücadele yöntemleri

Siyah noktalarla mücadelede kullanacağınız bu ev yapımı doğal yöntemler çoğunlukla işinize yarayacak ve sizi bu dertten kurtaracaktır. Fakat siyah noktaların tedavisinde başarı sağlayamıyorsanız ve bu noktalar ısrarla tekrar ortaya çıkıyor veya tedavinize direniyorlarsa mutlaka doktorunuza danışmalı ve medikal bir çözüm üretmesini istemelisiniz.

Siyah noktalar için doğal tedavi yöntemleri

İşte yüzdeki siyah noktalara karşı başarı sağlamış doğal tedavi yöntemleri…

Siyah noktalar için limon tedavisi

Limonun yarısını kesip üstüne 3-4 damla bal damlatın. Bu limonu yüzünüze, özellikle de siyah noktalı bölgelere sürün. Bu karşımı yüzünüzde 5 dakika kadar kalsın, sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

Diş macunu ile siyah nokta tedavisi

Daha önce kullanmadığınız yeni bir diş fırçasına bir miktar diş macunu sürün. Siyah nokta olan alanı ıslatın ve fırça ile küçük hareketlerle siyah noktalar gidene kadar ovalayın.

Elma sirkesi ve karbonat karışımını

Elma sirkesi ve karbonat karışımını siyah noktalı bölgelere sürerek noktacıklardan kurtulabilirsiniz.

Killi elma sirkesiyle siyah nokta tedavisi

Bir parça kozmetik kil ile bir miktar elma sirkesi ya da suyu karıştırarak oluşturacağınız maskeyi yüzünüze sürüp kurutun ve sonra maskeyi yüzünüzden temizleyin.

“Siyah noktalardan kurtulma yolları” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek