Sorunlu saçlara pratik çözümler

Kırılan, parlamayan, şekle girmeyen veya sürekli kepek sorunlarıyla boğuşmanıza neden olan saçlarınızla nasıl baş edeceğinizi bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. İşte belli başlı saç problemlerine pratik çözüm önerileri…

Saçlarım uzun, hiç şekle girmiyor

Uzun saçlara şekil vermek zordur. Biraz daha hacimli ve dalgalı görünmesini istiyorsanız, yıkayıp nemini aldıktan sonra, saçlarınıza bolca köpük sürün. Ardından kalın bigudilerle saçınızı sarın. Yarım saat beklettikten sonra, bigudileri açın ve parmaklarınızla şekil verin.

Yıkayacak vaktim yok

Dert etmeyin. Talk pudranızı saç diplerine serpiştirin. Bu, çok eski bir taktik. Bir tane de yeni taktiğimiz var. Yüz temizleme toniğini bir parça pamuğa dökün ve saç diplerinizi bununla temizleyin. Ardından saçınıza birkaç damla parfüm sürün. Bir öneri daha: Saçlarınızı iyice fırçalayın. Ardından diplerine az miktarda saç köpüğü sürün ve kalın bigudilerle sarın. 15 dakika sonra saçlarınızı açın ve istediğiniz şekli verin.

Saçımı birden kepek bastı

Muhtemelen şu sıralar yoğun stres altındasınız. Saç derisi, aynen cildinizin diğer bölgeleri gibi strese karşı tepki verir. Cildinizi yormayacak bir kepek şampuanı sorunu çözebilir.

Saçlarımı uzatmak istiyorum

İşini çok iyi bilen bir kuaförle, geçiş dönemini kolay atlatabilirsiniz. Çeşitli ışık oyunlarıyla, gölgelerle geçiş dönemini iyi bir saç modeliyle geçiştirebilirsiniz.

Permamın zamanı doldu

Saçı permalı olan kadınlar, genelde kremli şampuanlar kullanır. Permanızın süresi dolmaya başladığında, bunlardan uzak durun. Çünkü kremli şampuanlar saçı ağırlaştırır, bukleleri çeker. Saçlarınızı normal bir şampuan ile yıkadıktan sonra, bukleleri koruyan kremlerden sürebilirsiniz.

Saçlarım çok cansız

Saçların cansız olmasının en büyük nedeni, yetersiz kan dolaşımı. Bu, aynı zamanda saçların dökülmesine de yol açar. Günde 2 kere saç derinize parmaklarınızla masaj yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek