South Beach diyeti 1. aşama

Birinci evrede kilolarınızın çoğunu göbeğinizden vereceksiniz. Şu sıralar bir diyete başlamanın tam zamanı. Çünkü tatile çıkmadan 10-gün önce başlayacağınız diyet programları size yardımcı.

South Beach diyeti

Vücudunuzu yorup hırpalayacak, üstelik verdiğiniz tüm kiloları geri almanıza neden olacak bir diyet yerine bir yandan hızla kilo kaybettirecek bir yandan da vücudunuzu yenileyecek bir diyet seçmelisiniz. South Beach diyetinin 2 hafta süren ilk evresi diyetin en sıkı bölümü.

South Beach diyeti 1. aşama

Amaç bugüne kadar kötü karbonhidratlar ve kötü yağlar tüketmeye alışan vücudunuzun oluşturduğu insülin direncini kırmak. Böylece tükettiğiniz şekerin yağa dönüştürülmesini yavaşlatmak.

Birinci evrede salata ve sebzelerin çoğunu özgürce tüketebilirsiniz. Etlerde de aşağıdaki listeye uyduğu müddetçe her şey serbest. Tavuk Kanadı ve sakatatlar dışında ızgara ve kızartılmış etleri yiyebilirsiniz. Ancak çikolata gibi şekerli ve ekmek, makarna gibi karbonhidratlı besinler yememelisiniz.

South Beach’de porsiyonlarınızın ufacık olması da gerekmiyor, normal ölçülerde yiyebiliyorsunuz. Birinci evrede tatlı dâhil 6 öğün hakkınız var. Dolayısıyla acıkmadan kilo vereceksiniz.

1. evrede kesinlikle yemeyecekleriniz:

Etler
– Ciğer
– Kaburga
– Yağlı etler
– Kanat ve but (hindi/tavuk)
– Ördek

Süt ürünleri
– Krem peynir
– Yoğurt, süt ve dondurma da dahil tüm süt ürünleri yasak.

Sebzeler
– Pancar
– Havuç
– Mısır
– Patates
– Yer elması

Meyveler
– Elma
– Şeftali
– Armut
– Greyfurt da dahil her çeşit meyve ilk iki hafta boyunca yasak.

Karbonhidratlar
– Ekmek, pilav, makarna, yulaf ve kek gibi tüm nişasta ve karbonhidratlı ürünlerden uzak durun.

İstediğiniz kadar yağsız bonfile et, yağsız tavukgöğsü ve yumurta yemeniz serbesttir. Günde 2 yemek kaşığı zeytinyağını geçmeyecek şekilde zeytinyağlı yemekler de yiyebilirsiniz.

1. aşamayı bitirdiyseniz 2. aşamaya geçebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek