Stres ve yorgunluğa oğul otu tedavisi

Halk arasında ‘limon otu’ olarak bilinen, literatürdeki adı ise ‘melissa’ olan oğul otunun, stresten mide rahatsızlıklarına kadar birçok hastalığın tedavisinde oldukça etkili olduğu ve kokusundan dolayı rahatlatıcı özelliği bulunduğu biliniyor.

Yorgunluğa iyi geliyor

Eski çağlardan beri sinirleri yatıştırıcı etkisi olduğu bilinen oğul otunun, karın-mide ağrısı, hazımsızlık, ishal ve yorgunluk tedavisinde de kullanılıyor.

Ferahlatıcı kokusundan dolayı rahatlatıcı özelliğe sahip. Otun bilinen yan etkisi bulunmadığından, stres kaynaklı uykusuzluk durumlarında, mide-bağırsak sistemi şikâyetlerinde kullanılıyor.

Yatıştırıcı etkisi olan oğul otu, birçok ülkede hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Oğul otundan, kokulu bir bitki olduğu için kozmetik sanayisinde de yaygın olarak faydalanılıyor.

Yapılan araştırmalar, oğul otunun 20. yüzyıl’ın hastalığı olan stres ve kalp hastalıklarının tedavisinde kullanılabileceğini gösteriyor.

“Stres ve yorgunluğa oğul otu tedavisi” için bir cevap

  1. sitres yorgunluk aşırı derecede uykusuzluk var ogul otunun iyi geldigini ögrendik peki bu ogul otunu nasıl kullanacagız detaylarını bilgi ederseniz sevinirim teşekkürler şimdiden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek