Sürekli şıklığın 10 altın kuralı

Kadınlar bir şekilde iyi görünmeye çalışır ama bu uğurda bazen yanlış yollara sapar, yanlış öneri ve tavsiyelere uyarak bu isteklerini gerçekleştiremezler. Oysa bazı moda kurallarına uyarsanız her zaman ve her ortamda şık görünmeyi garantileyebilirsiniz.

Modacılar her yıl favori olan kıyafetleri, ayakkabıları ve aksesuarları belirlese de şu gerçeği unutmamakta fayda var; ‘Her kadın kendisinin modacısıdır’. Ancak kendi tarzınızı yaratırken de modanın hiçbir zaman değişmeyen kurallarına dikkat etmekte fayda var. İşte modanın, uyulması gereken 10 kuralı…

Renk ve duruş
Tek renklilik, kurtarıcınız olabilir. Tepeden tırnağa aynı renkte giysiler giyerseniz, uzun, bölünmemiş bir çizgi illüzyonu yaratmış olursunuz. Bu da sizi daha ince gösterir ve kusurların daha az göze çarpmasını sağlar. Siyah, devetüyü, krem, koyu kahve gibi nötr tonları kullanmayı tercih edin.

Bedeninize uymalı
Vücudunuza çok büyük (uzun, bol tişört ya da elbiseler gibi), ya da çok küçük (kısacık, üzerinize yapışan tişörtler gibi) gelen giysiler, sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir. Bu nedenle kendi bedeninizde uygun giysiler satın alın. Böylece vücut hatlarınız daha ölçülü biçimde ortaya çıkar.

Etekler dize kadar olmalı

Yapışkan değil, akışkan
Giydiğiniz kumaşlar ikinci bir deri gibi üzerinize yapışmamalı, yapışmadan sarmalı. Jean gibi sert kumaşlar çıkıntıları toplayıp saklarken, poplin ve keten gibi daha az sert kumaşlarda fazlalıklar pörtleyebilir. Çok ince kumaşlarsa en tehlikelisidir. Hem iç gösterebilir, hem de vücuttaki çıkıntıları iyice ortaya serer. Böylece “Güzel olayım” derken daha da kötü bir hal alabilirsiniz. Bu nedenle kıvrımlı bir şekilde inen, yapışmayan ama akışkan duran kumaşları tercih edin.

Pantolon alırken
Kıyafetler arasında pantolonlar önemli bir yer tutar. Bu nedenle pantolon seçimi de önemlidir. Pantolonda en iyi görüntüyü elde etmek için büzgüsüz ve pilesiz pantolonları tercih edin. Çünkü bunlar sizi daha göbekli gösterir. Ayrıca göbek deliğinizin yaklaşık 2.5 santim aşağısında biten, az düşük belli ve paçaları hafif geniş pantolonları da giyebilirsiniz. Pantolon paçalarının hafif geniş olması kalça genişliğini dengeler.

Etek kiloyu örter
Etek alırken kilonuza çok dikkat etmeniz gerekir. Özellikle etekler büyük popolarla tombik göbekleri gayet şık bir biçimde kamufle eder. Eteklerde diz hizası uzunluğunu tercih edin. Çünkü diz hizasındaki etekler bacaklarınızın en iyi şekilde görünmesini garantiler. Kısa boylular ise uzun etek giymemeli.

Üstler, takımlar ve diğer kıyafetler

Mükemmel bluz
V yakalı üstler ve uzun kollu balıkçı yakalılar hemen herkese yakışır, çünkü dikey çizgilere sahiptirler. Bu da gözü yukarı doğru bakmaya iter. Ayrıca bunlar gövdenizi daha uzun ve ince gösterir.

Takım elbise
Ceketlerde, büyük vatkalardan uzak durun. Bel kısmı hafif oturan ceketleri tercih edin. Böylece hoş ve kadınsı bir kıvrım sağlanmış olur. Bu etkiyi kemerle de sağlayabilirsiniz.

Temele inin
İç çamaşır çizgilerinin belli olması, yaratmaya çalıştığınız görüntüyü sabote eder. Bu nedenle ince kumaşlarda belli olmayacak ipek gibi ince ve yumuşak materyalli sutyenleri ve dikişsiz külotları kullanın.

Aksesuar seçerken
Kullandığınız aksesuarların giydiklerinizle uyum içinde olmasına özen gösterin. Çantanız, ayakkabılarınız ve takılarınız giysilerinizle uyum içinde, vücut ölçülerinizle de orantılı olmalıdır.

Profesyonel yardım
Şık bir ceket, ya da siyah bir pantolon gardırobunuzun demir başlarındandır. Bu durumda mutlaka iyi bir terziniz olmalı. Böylece tam vücudunuza göre, kusurlarınız örtülecek şekilde diktirebilir ve uzun zaman rahatlıkla giyebilirsiniz.

“Sürekli şıklığın 10 altın kuralı” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek