Tatilcilere güzellik tüyoları

Tatile gidebilen şanslı azınlıktan mısınız? Dikkat edin de, bu sevinçli telaş yüzünden o karmaşada en önemli şeyleri evde unutup bu yüzden zorluk çekmeyin.

Fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz, tatile gitmeden önce kısa süreli bir rejim yapın.

Yanınıza fazla eşya almayın. Kıyafetten çok bakım malzemelerine ağırlık verin.

Tatile gitmeden önce bir güzellik merkezine başvurup cildinize uygun ve kuvvetli bir bakım yaptırın. Evde buhar banyosu da yapabilirsiniz.

Güneşlenirken yüzünüzde hiç makyaj olmasın; unutmayın bu, cildiniz için zararlı. Özellikle fondötenle kesinlikle güneşlenmeyin.

Yanınıza bir açık, bir de koyu renk mayo alın. Nedeni şu: Bronzlaşmamış, açık renk bir tende, yine açık renk mayo hoş durmayabilir. Cildiniz bronzlaşana kadar koyu renk olanı giyin, daha sonra teniniz istediğiniz renge gelince açık renk olanı kullanmaya başlayın. Bronz bir tende uçuk pembe ya da beyaz bir mayo, mükemmel görünüyor.

Saçınızı nasıl kurutuyorsanız, kaşlarınızı da öyle kurutun. Evet, yanlmış duymadınız; kaşlarınızı kurutmanız gerek. Islak kaşlar bakışları değiştiriyor ve taranmadan kurumaları hâlinde, çok kötü bir görüntü oluşturuyor.

Eğer tatile uçakla gidecekseniz, uçağa binmeden önce ve uçuş sırasında multi-vitamin alın.

Uçaktan korkuyorsanız, binmeden önceki birkaç gün uykusuz kalın ki, uçağa bindiğiniz andan, piste iniş anına dek uyuyabilin.

Manikür-pedikür-ağda işlemlerinizi kesinlikle ihmal etmeyin. Bu işleri, tatile çıkmadan hemen önce yaptırın ki gittiğiniz yerde hem bunlarla uğraşmak zorunda kalmayın, hem de taze ve bakımlı bir görünümünüz olsun.

Koruyucu kreminizi güneşe çıkmadan 10 dakika önce sürmelisiniz.

Dudaklarınızın çatlamaması, güneşten zarar görmemesi için chapstick kullanın. Eğer yanınızda yoksa ten rengi bir ruj da onunla aynı görevi görür.

Yaz parfümleri kullanın. Ağır kokulu bir parfüm, sıcak havada sizi ve çevrenizi rahatsız edebilir.

Denizden çıkar çıkmaz saçlarınızı taramayın. Çünkü tuzlu su, saçınızın açılmasını engeller. Saçlarınızı taramadan önce mutlaka duru suyla duş alın.

Akşamları yıldız gibi parlayın! Bronz tende makyajın ne kadar harika durduğunu bilirsiniz. Nasıl olsa yüzünüz bronz, fondötene ihtiyacınız yok. Güzel bir rimel ve açık renkli bir ruj, makyajınız için yeterli.

Saçınız uzunsa, açık bırakın. Bütün gün güneşin altında zarar gören saçınızı akşamları kendi hâlinde bırakın; fazla toplamayın. Böylelikle canlılık kazanır.

Her gece mutlaka cildinize nemlendirici sürün. Soyulmanızı önler, teninizi diri tutar.

Güneşe çıkmadan önce saçınıza çok az jöle sürebilirsiniz. Bu saçınızı hem ultraviole ışınlarından korur, hem kalıcı bir forma girmesini sağlar, hem de ıslak bir görünüm verir.

Tüm doktorların uyardığı üzre, çok uzun süreler güneş altında kalmayın. Zaman kötü; Ozon tabakası delik… Yanlış saatlerde ve uzun süreler güneş altında kalmanız hem zararlı, hem de fazla yanmanız hâlinde gayri estetik…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek