Ünlüleri kim giydiriyor?

Ünlü isimler, çok şık ya da rüküş olabiliyor. Peki bunu hangi modacılara borçlu olduklarını biliyor musunuz? Dünyada da, bizde de sanatçılar günlük yaşantılarında seçimlerini sadelikten yana kullanıyor.

Birçoğumuz gibi jean ve tişörtü tercih ederlerken, sadece markaları farklı oluyor. Ralph Lauren, Armani, Versace gibi dünyaca ünlü markaları seçiyorlar. Bunun dışında, “özel hayat” kavramı kalmayan ünlüler her an yakın takipte oldukları için kıyafet seçiminde daha dikkatli olmak zorundalar.

O para bende olsaydı…

Günlük yaşam bir yana, iş sahne ve televizyon çalışmalarına, davetlere gelince kıyafetlerinin, aksesuarlarının daha gösterişli olması gerekiyor. İşte bu aşamada, “işinin ehli” modacılara bırakıyorlar kendilerini. Kimisi houte couture çalışan modacıları, kimi ünlü markaları tercih ediyor. Bazen “çok yakışmış” diyoruz, bazen de “bu kadar para bende olsaydı, böyle mi giyinirdim” diyerek eleştiriyoruz.

“Bir numara” olma yolu

İşin bir de başka boyutu var. Ünlü sanatçılar tarafından tercih edilmek, o modacının da ününe ün katıyor. Ödül törenlerinde ya da ünlü bir filmde, sanatçıların üzerindeki kıyafet, markası ile anıldığında, o modacıya rağbet artıyor. Daha önce adı duyulmamş terziler bile büyük bir organizasyonun ardından “bir numara” olabiliyor. Tasarım kötü bulunsa bile, bu kural değişmiyor.

Her zaman şık ve tabii ki seksi

Elizabeth Hurley, Dolce & Gabbana’nın derin yırtmaçlı ve göğüs dekolteli elbiselerden vazgeçmiyor. Ama favori modacısı Versace…

Tepeden tırnağa Armani

“Amerikan Jigolo” filminde Armani kostümler giyen bir jigoloyu canlandıran Richard Gere’in bu tercihi hâlâ değişmedi.

Tercihleri bizden isimler

Spor giyinen Judie Foster’ın abiye giyimde tercihi Armani. Yonca Evcimik, modayı, Korçan’ın tasarımlarıyla takip ediyor. Ebru Gündeş ise, genellikle yurtdışından giyiniyor, bazı sahne kostümlerini Çolpan İlhan’a diktiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek