Uyku apnesine karşı beyaz lahana kürü

Değerli okuyucu, uykuda nefes durmasına ‘apne’ denir. Bu şikâyete karşı destekleyici bitkisel kür olarak beyaz lahana kürünü önermekteyim. Daha geniş bilgi için “Bitkisel Sağlık Rehberi” adlı kitabıma müracaat edebilirsiniz.

Apneye karşı beyaz lahana kürü

Üç veya dört adet beyaz lahana yaprağı parçalamadan (tüm olarak) kaynamakta olan yarım litre suya atılır ve hafif ateşte ağzı kapalı olarak on beş dakika haşlanır.

Damak tadı için veya içimi kolay olsun düşüncesi ile haşlama suyuna hiçbir şey ilave etmeyiniz. Sabah ve akşam aç veya tok karına bir su bardağı içilir. Her gün taze olarak hazırlanmak zorundadır.

Beyaz lahana kürü, 3x5U+3A formülüne göre uygulanır. Üç kere beş gün arka arkaya uygulanır. Her beş günde bir, üç gün ara verilir.

Yani; 5 gün uygulanır, 3 gün ara verilir. Tekrar 5 gün uygulanır ve 3 gün ara verilir. Son olarak 5 gün uygulanır ve kür sonlandırılır. Üçer günlük aralar hariç, toplam 15 gün uygulama süresi vardır. İhtiyaca göre dönem dönem tekrar edilir.

Dikkat: Kültür lahanaları bu kür için uygun değildir. İri, yeşil sarımsı ve geniş yaprakları olan doğal tohumdan ve açık tarlada yetişmiş lahana kullanılması gerekir. Futbol topu büyüklüğünde olan beyaz lahanalar önerdiğim kür için uygun değildir.

NOT: hekim kontrol ve önerilerini ihmal etmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek