Uyku süresinden kişilik tespiti

Günde toplam kaç saat uyuyorsunuz? Uyumayı çok sevenlerden misiniz, yoksa uyku sizin için sadece bir dinlenme eylemi mi? Uzmanlar, insanların kaç saat ve hangi zamanlarda uyuduklarının kişiliklerini yansıttığını söylüyor.

Uyku, bizlerin zaman zaman kaçtığımız, çoğu zaman da sığındığımız dünyada ki en tatlı şeylerden biridir.

Bir düşünün; zaman zaman gözlerinizden süzülen uykuya rağmen uyumamanız gereken anları. Bazen de uyumak için onca çaba sarf etmenize rağmen bir türlü uyuyamadığınızı.

Uzmanlar, ortalama uyku süresinin 7 saat olduğunu söylüyor. Buna rağmen kişiler arasında uyku saati farklılığı muhakkak ki olacaktır. İşte uzmanlar, kişiler arasındaki uyku farklılığının aslında kişilerin karakterlerini yansıttığını söylüyorlar.

Az uyuyanların fazla uyuyanlara kıyasla daha enerji dolu olduğunu belirten uzmanlar, ayrıca bu kişilerin daha etkin ve daha dışa dönük insanlar olduğunu belirtiyor. Uzmanlar ayrıca az uyuyanların kendilerinden memnun oldukları ve dış dünya ile olan iyi iletişimlerinin iyi olduğu konusunda birleşiyorlar.

Uzun uyuyan kişilerin ise genelde; gergin kişiler olduğunu söyleyen uzmanlar, buna karşın daha fazla REM uykusu uyudukları için sanatçı ruhlarının gelişmiş olabileceğini söylediler.

Yapılan araştırmalar ise; kısa uyumanın öğrenilebilecek bir davranış olduğunu ortaya koymuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek