Uykunuzda güzelleşin

Her sabah uyandığınızda mükemmel bir cilde ve göz alıcı saçlara sahip olduğunuzu bir düşünün. Ne kadar harika olurdu değil mi? Yatmadan önce cildinize uygulayacağınız basit bakımlar sayesinde ertesi sabah daha güzel ve dikkat çekici bir tene sahip olabilirsiniz. Uykuya dalmak baştan aşağıya harika görünmenizin anahtarı. İşte ayrıntılar…

“Total Skin Mükemmel Cilt” kitabının yazarı ve dermatolog David J. Leffell, uyurken vücudumuzun kendi kendini iyileştirdiğini belirtiyor. Aktif içerikler derine işlediğinde daha çok işe yaradığından, yatmadan önce uygulayacağınız bakımlar hem cildinizi hem de saçlarınızı canlı tutacaktır. Uykuya dalmak başlı başına harika olsa da, sabah uyanıp aynaya baktığınızda kendinizi daha da harika hissedeceksiniz.

Parlayın

Çarşaflarınıza yapışmayacak nitelikte ve rahatlatıcı kokular içeren bir otobronzan uygulayın. Lanco’me, Flash Bronzer’in Glow Shimmer 125 ml, 69 TL hem çabuk bronzluk sağlıyor hem de hafif dokulu.

Ellerinizi yumuşatın

Televizyonda en sevdiğiniz programı seyrederken ellerinize yoğun nemlendirici bir krem sürün. LOccitane, Shea Butter Hand Cream 150 ml, 39 TL ellerinizi yağlandırmadan kısa sürede cildinize işler. İçeriklerin daha derine etki etmesi için elinize eldiven de geçirebilirsiniz. Ancak bu çok gerekli değil; eldiven avuçlarınızı terletebilir.

Seksi bacaklara sahip olun

Bacaklarınızı tıraş ediyorsanız bunu mutlaka gece yapın. Sabah işe geç kalmamak için aceleden bir yerinizi kesebilirsiniz. Ardından yoğun formüllü bir krem uygulayın. Vücudunuz bitkilerden elde edilen yağları siz dinlenirken daha iyi özümser. Avonun Skin So Soft Fusions, Dual Softening Body Moisturizer, 250 ml, 20 TL yumuşatıcı vücut nemlendiricisi, cildinizin doğal nem kalkanını güçlendirmek için iyi bir seçenek.

Başınızı ovun

Saç derinize uygulayacağınız bir masaj, köklere giden kan dolaşımını hızlandırır. Bu kan dolaşımı gece gelişmeleri için saç hücrelerinin gereksinimi olan besleyici maddeleri sağladığı belirtiliyor. Başparmaklarınızı hafifçe ensenizin üst kısmına bastırarak dairesel hareketler uygulayın. Daha sonra her iki elinizi de açarak saç çizgisine ve tepe noktanıza parmak uçlarınız yardımıyla baskı uygulayın.

Yoğun hacim kazandırın

Saçlarınızı zedelemeden hacim kazandırmak için, yatağa girmeden önce saçlarınızı yumuşak bir saç tokasıyla toplamanız öneriliyor. Lastik bantları kullanmayın çünkü uyurken yaptığınız istençdışı hareketler saçınıza zarar verebilir.

Canlı ve sıkı bir cilt

Vücudunuz tüm gün boyunca depoladığı toksinlerden kurtulmak için gece boyunca çabalar. Siz de bu noktada vücudunuza yardımcı olabilirsiniz. Hücre yenilemesini hızlandırmak için vücudunuza antioksidan takviyesi yapmalısınız.

Kırışıklıklarınızı durdurun ve yok edin

Yaşlanma karşıtı ürünleri kullanmak için en ideal zaman gece vaktidir. Bunun sebebi, retinol içerikleri güneş ışığına maruz kaldıklarında daha az etkili olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek