Yakını görme kusurlarına 15 saniyede çözüm

Uluslar arası oftalmoloji (görme yolları hastalıkları ve cerrahisi) dünyası tarafından son 20 yılın en önemli buluşları arasında sayılan ve aralarında Türk doktorların da bulunduğu bir ekip tarafından geliştirilen “Intra-cor Presbiyopi” yöntemi ile yakını görme kusurları kısa sürede ortadan kaldırılabiliyor.

“Intra-cor Presbiyopi” yöntemiyle yakını görme kusurları 15 saniyelik bir operasyonla düzeltiliyor.

Yöntemin uygulayıcılarından Doç. Dr. Bozkurt Şener, korneanın ara tabakasına küçük bir müdahaleden oluşan yöntemin uzağı görme problemi gibi yan etkilere yol açmadan operasyondan sonra 1–2 saat içerisinde hastanın yakın görüşünü düzelttiğini kaydetti.

“Bu yöntem, diğer tüm yöntemlerden farklı olarak 15 saniye gibi kısa bir zamanda yakını görememe kusurunu ortadan kaldırıyor” diyen Doç. Dr. Şener, uzun yıllar üzerinde çalışılan yaşa bağlı yakını görme kusurunun (presbiyopi) tedavisinde başarı oranı en yüksek tedavinin “Intra-Cor Presbiyopi” olduğunu vurguladı.

Doç. Dr. Şener, yöntemin uygulandığı cihazın modifiye edilmiş son haliyle hata riskinin çok azaldığını ve 40’lı yaşlardan itibaren pek çok kişinin yaşadığı yakını görememe sorununu tamamen ortadan kaldırdığını belirtti.

“Korneanın iç tabakasına işlem yapmak” anlamına gelen Intra-cor tedavisinde diğer yöntemlerin aksine korneanın dış tabakasına kesi, flap kaldırma ya da tıraşlama gibi müdahaleler yapılmadığı için hastanın ağrı ya da enfeksiyon gibi yan etkileri yaşamadığını belirten Şener, yöntemin ayrıca hastanın multifokal (uzağı ve yakını gösteren) lens takılmış gibi uzağı ve yakını aynı anda net görmesini sağladığını da vurguladı.

Doç. Dr. Şener, “Intra-cor presbiyopi” uygulanmaya başlandığından bu yana önemli sonuçlar elde ettiklerini de ifade ederek, “Presbiyobi gibi bu zamana kadar lazer cerrahisini bu kadar heyecanlandıran ve başarı oranı bu kadar yüksek bir yöntem yoktu. Yalnızca Femtosecond lazer cihazıyla yapılan bu yöntem, korneanın ara tabakalarına uygulanıyor.

Kornea dıştan kesilmediği için dokunun zamanla kendisini iyileştirmesi söz konusu olmuyor. Doku kendini iyileştirmediği için de eski haline dönme riski yok. Böylece yakını görememe problemi ileri dönemlerde tekrar etmeden kalıcı olarak ortadan kalkıyor” diye konuştu.

“Yakını görme kusurlarına 15 saniyede çözüm” için 16 cevap

 1. hangi göz hastahanelerinde 15 sn.de bu operasyonu yaptırabilirim ? atürkiyede başladımı? yakın gözlükten kurtulmak istiyorum. böyle bir tedavi yöntemini bulandan allah razı olsun. hemen başvuru yapmak isterim.

 2. Merhaba.İntra-cor presbiyopi uygulayan yerler ve maliyeti konusunda bilgi almak istiyorum.teşekkürler.

 3. Bende gözlüklerimden kurtulmak istiyorum nerde yaptırabilirim maliyeti nedir ve devlet memuru olduğumdan emekli sandığı sigortamdan faydalanma imkanım varmı teşekkürler.

 4. sözü edilen 15 dakikada göz ameliyatı türkiyede hangi hastahanelerde uygulanmaktadır. teşekkür ediyorum.

 5. babamın da aynı sorunu var bu ameliyatı hastanenizde mi yapıyorsunuz maliyeti ne kadardır (babam emeki sandığından emekli ) 67 yaşında .Bilgi verirseniz mutlu olurum teşekkürler

 6. Bende gözlüklerimden kurtulmak istiyorum nerde yaptırabilirim maliyeti nedir.sigortamdan faydalanma imkanım varmı teşekkürler.

 7. merhabalar intra cor presbiyopi tedavisinin maliyetini ve uygulandıgı yerler konusunda bilgi alabilirmiyim

 8. 52 yaşıdayım yakın ve uzak sorunum var daha önce lazer yaptırmama ragmen sorunum tekrar etti gözlük kullanmak istemiyorum bu ameliyatı nerede yaptırabilirim manisada oturuyorum emekliyim bu yöntem kesin çözümmü

 9. Ankara’da bu goz ameliyatını yapan yer neresi? Emekli sandığı emeklisinin .nerede ne kadara yapıldığını bildirirseniz sevinirim.

 10. 52 yaşında sgk emeklisiyim bu sistemden nasıl ve nerede yararlanabilirim bilği verirseniz menmun olurum iyi çalışmalar.

 11. 45 yaşında sigortalı çalışanım bu tedavıyı nerde yaptırabılırım SGK dan yararlanabılırmıyım

 12. yorumlara baktım çok eski inşallah banada bir cevap verirsiniz bende yakını göremiyorum bu tedaviden bende olmak istiyorum nereye nasıl ve ne kadara mal olmaktadır cevap verirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek