Yıllar boyu heyecanlı bir ilişkinin sırları

Eşiyle veya sevgilisiyle daha çok yakınlaşmak isteyen ve yıllar boyu heyecanlı ve enerji dolu bir ilişkinin özlemini çekenler, bu yazımızda ilişkilerine canlılık katacak bazı ipuçları bulacaklar.

Öyle çiftler vardır ki, uzun yıllar geçmesine rağmen aşklarını ilk günkü gibi taptaze yaşayabilirler. Bunun sırrı, sağlıklı bir iletişimden geçiyor.

Sokakta yürürken bir şeylere gülen, birbirilerinin gözlerinin içine bakan ya da liseli âşıklar gibi el ele yürüyüşler yapan çiftleri gördüğümüzde, içimizi ister istemez bir kıskançlık duygusu kaplar. Özellikle yıllar süren ilişkilerde bu tazeliği ve canlılığı koruyan çiftlerin bunu nasıl başardıklarını merak eder dururuz.

Karşılıklı konuşun

Mutlu bir ilişkinin yolu sağlıklı bir iletişimden geçer, bunu asla unutmayın. Ona her zaman her şeyi söylemekte zorlanabilirsiniz fakat her konuda mümkün olduğu kadar net olmaya çalışın ve onun sizi anlamasını sağlayın.

Yoğun çalıştığı dönemlerde eşinizle iletişiminizin koptuğu, aynı evde yaşayan iki yabancıya dönüştüğünüzden şikâyetçisiniz. Bu durumu düzeltmek için yemekte ya da yatarken birbirinize o gün neler yaptığınızı ayrıntısıyla anlatmaya başlayın. İletişim, hiçbir zaman tek taraflı olmaz. Konuştuğunuz kadar, karşı tarafı da dinlemelisiniz.

Birbirinize güvenin

Özellikle evliliklerde, iki tarafın da birbirine güvenmesi çok önemli. Küçük sırların gizemini çözecek ya da beyaz yalanların peşine düşecek vaktiniz yok. O yüzden de birbirinizin söylediklerine güvenmelisiniz.

Dürüst davranın
Gerçeği duymak ister misiniz? Mutlu çiftler, birbirlerine karşı dürüst davrandıkları için beraberliklerinin sağlam bir temele oturduğunu söylüyor. Bazen gerçekleri dile getirmek çok zor olabilir fakat, böyle zamanlarda her şeyi ona dürüstçe açıklamanın en iyisi olduğunu belirtin. Her şeyi tüm çıplaklığıyla gözler önüne sererken, ona dokunarak ve sarılarak sevginizi belli ettiğinizde, olayların ne kadar da farklı bir şekil alabileceğini hemen göreceksiniz.

Ona ‘Seni çok seviyorum’ deyin

Mutlu bir beraberlik yaşayan çiftlerin hemfikir olduğu başka bir konu, Seni seviyorum’un bir ilişkide söylenmesi gereken en önemli cümlelerden biri olduğu. Özellikle de sizi öfkeden deliye çevirdiği günlerde ona “Olsun ben hala seni seviyorum” demek, sağlıklı bir ilişkinin en önemli besin kaynağı.

Karşılıklı saygı oldukça önemli

Ona saygı duymak için öncelikle kendinize saygı duymalısınız. Bazı konularda eşinizle çok farklı fikirlere sahip olabilirsiniz. Fakat zamanla ters düştüğünüz konularda kendinizi ifade etmeyi ve fikirlerinizi savunurken birbirinize saygı göstermeyi öğrenebilirsiniz.

En iyi arkadaşı olmaya çalışın

Eşinizle sevgili olmak kadar arkadaş olmak da çok önemli. Şunu kabul edelim, aşkın ömrü kısadır. Fakat aşık olduğunuz kişiyle aynı zamanda arkadaş olursanız, bu kombinasyon ilişkiniz için harikalar yaratabilir.

Beraber gülmeye özen gösterin

Birçok mutlu çift, bir şakayı paylaşabildiklerinde aralarında çok derin bir yakınlaşma olduğunu ifade eder. Bu nedenle, fırsat buldukça eşinizle birlikte gülmeye çalışmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek